Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szerintetek helyes ez a...

Szerintetek helyes ez a kifejezés: Boldogok vagyunk a férjemmel. (? )

Figyelt kérdés

Vagy inkább egyes számban: Boldog vagyok a férjemmel. ?

Ez is azt jelenti, hogy mind a ketten boldogok vagyunk együtt?


2017. máj. 24. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

boldog vagyok a férjemmel = csak te vagy boldog

boldogok vagyunk = mindketten örültök egymásnak

2017. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy így van, de nekem a többes számról az ugrott be először, hogy én+valaki+a férjem boldogok vagyunk. h

Ha azt mondom, hogy elutaztunk a férjemmel, az jelentheti azt is, hogy három vagy több ember utazott el.

Egyes számban (elutaztam a férjemmel) egyértelmű, hogy ketten utaztunk, bár többes számmal jobban hangzik.

2017. máj. 24. 15:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlklompikálod és fölöslegesen belemagyarázol nem létező pluszjelentést.
2017. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BringaManó ***** válasza:
83%
[hónapok óta ezt a sportot űzi, ne törd le a lelkesedését :-)]
2017. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Számomra a "boldog vagyok a férjemmel" a Te érzésedet mutatja meg, a féjed érzéseiről nem derül ki semmi. A "boldogok vagyunk a férjemmel" mondatból én azt értem ki, hogy Te is és a férjed is boldogok vagytok egymással. Persze lehet, hogy ki-ki egy másik partnerrel, az is belefér a mondatba, bár akkor azt beleírnám, hiszen alapértelmezett verzió (ma még), hogy az ember a férjével boldog. Ebben a mondatba azt is bele lehet magyarázni, hogy van egy biszex barátod a férjed mellett, akivel (tehát Ti ketten, Te meg a biszex barát) boldogok vagytok a férjeddel. De ezt is beleírnám akkor a mondatba. Pl. "a biszex barátommal boldogok vagyunk a férjemmel"


Az is lehet még, hogy ha halálotok után mindkettőtöket boldoggá avatnak, akkor mondhatod (mondhatnád), hogy "boldogok vagyunk a férjemmel". Persze ha közben egyikőtöket szentté avatják, akkor ez többé nem igaz.


Az "elutaztunk a férjemmel" mondatba, ha nincs beleírva egyéb tartalom, nehéz beleérteni bármit is. "Biszex barátom és én is elutaztunk a férjemmel" hát hacsak így nem.


De ebben az esetben a férj lehet eszközhatározó is, ha felülsz (felültök) a hátára/vállára, és így utaztok. Egyik vállára Te, másikra a biszex barát.

2017. máj. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A magyarban nincs külön kettes szám, ha lenne, akkor nem érthetnél oda egy harmadik személyt is.
2017. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem rossz
2017. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!