Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szabályos megfogalmazás?

Szabályos megfogalmazás?

Figyelt kérdés

Annyira nem fáj a lába, hogy ne tudna továbbmenni.

Annyira nem fáj a lába, hogy ne tudjon továbbmenni.


Annyira nem buta, hogy ne tudná ezt,

Annyira nem buta, hogy ne tudja ezt,


Nincs olyan rosszul, hogy ne tudna enni.

Nincs olyan rosszul, hogy ne tudjon enni.


Nincs annyira sok dolga, hogy ne tudná mind megcsinálni.

Nincs annyira sok dolga, hogy ne tudja mind megcsinálni.



Mindegyikre lehet példát találni, de azt kérdezném, hogy melyik a szabályos ezek közül? Lehet, hogy fárasztóan hangzik a kérdés, de tényleg érdekel... :)


2017. máj. 28. 10:49
 1/5 BringaManó ***** válasza:

Annak. Szerintem nyitnia kéne a GYK-nak valami új topikot a kedvedért, mert ez mind-mind valami más tészta, nem helyesírási kérdés. :-)


Nincs "szabályos". (/ „Nincs kanál.” :-)


egyébként érdekes, hogy honnan jönnek ezek a formák (nem véletlenül van ez a keveredés) – de most nem kezdek elmélkedni rajta...

(majd ha valaki leírja, akkor jól megészrevételezem... :-)

2017. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de én a tudna/tudná változatokat preferálom.

Ja, lehet, úgy kellett volna írom, hogy fárasztóNAK hangzik a kérdés, bocs :)

2017. máj. 29. 08:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy nem is, mert akkor hangzana fárasztónak, ha pl. egy edzéstervet írnék le...
2017. máj. 29. 09:06
 4/5 BringaManó ***** válasza:

Törekedjünk az egyszerűségre, ne terjengősködjünk, nem "hangzik", hanem egyszerűen:

A kérdés fárasztó.

(/ „Lehet, hogy fárasztó a kérdés, de...”)


:-)

2017. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BringaManó ***** válasza:

És mit jelentene, hogy "fárasztóan hangzik a kérdés"? (ez annak fárasztó, aki kérdezi, vagy annak, aki olvassa, vagy annak, aki válaszol? vagy magának a kérdésnek?... :-)


[Úgy érzem, eddig sikeresen terelem a szót elfele az eredeti témáról, hogy abba ne kelljen belemennem... :-) Még a folyamatos "provokáció" ("én a tudna/tudná változatokat preferálom") ellenére is. :-)]

2017. máj. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!