Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ehhez születni kell?

Ehhez születni kell?

Figyelt kérdés
Ma hallottam ezt a kifejezést. Úgy tudtam, hogy nem ehhez, hanem erre születni kell, de kíváncsiságból rákerestem, és mindkettőre van egy csomó találat. Nekem még mindig furcsa az ehhez születni, de tényleg helyes ez is?
2017. jún. 4. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is helytelen.Az élethez, ahhoz születni kell, de minden másra hibás ezt használni.
2017. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 chtt ***** válasza:
77%
Csak 608 a másik ötezren felüli találatával szemben, és egyetértek az egyessel meg veled: nem helyes.
2017. jún. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BringaManó ***** válasza:
100%

Keveredésnek tűnik:

"Arra születni kell, hogy atomfizikus legyél."

X

"Ahhoz okosnak kell születni, hogy atomfizikus legyél."


A "helyes"-t nem értem pontosan: ha használják az anyanyelvi beszélők, akkor van ilyen, ennyit tudunk objektíve. Aztán, hogy kinek tetszik, kinek bántja a fülét, ki engedi meg a gyerekének, ki hajlandó rászokni, az már "ízlés" dolga... Nem lehet mindenkinek ilyen kifinomult, magasan művelt, igényes nyelvérzéke – erre születni kell. :-) (Ettől függetlenül a többieknek is joga van kommunikálni, meg ahhoz is joguk van, hogy ne legyen a beszédük "helytelen"-nek bélyegezve. :-)

2017. jún. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!