Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nem akarok rosszat mondani?

Nem akarok rosszat mondani?

Figyelt kérdés

Lehet olyan értelemben használni, hogy nem akarok valakit félreinformálni?

A "nem akarok hülyeséget mondani" vagy "nem akarok rossz információt mondani" analógiájára.


Vagy a "nem akarok rosszat mondani" inkább azt sugallja, hogy valakiről rosszat mondani?


2017. jún. 8. 20:55
 1/3 anonim válasza:
Szerintem inkább az utóbbit sugallja.
2017. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BringaManó ***** válasza:

Mindkettőre jó, nem értem a kérdést. (Persze értem, csak nincs sok teteje így önmagában nézni, hogy mit jelent... Önmagában _semmit_.)

Valahogy mindig önmagában akarod értelmezni a mondatokat (se szövegkörnyezet, se szituáció), az életben pedig a legritkább esetben áll így egy mondat.

Nem értem ennek a célját. Egy-egy mondat, kifejezés kétértelműségén el lehet merengeni, de akkor a harmadik ilyen merengés után az ember rájön, hogy hű de érdekes a nyelv, és hű de nehéz a fordítóknak – pláne a tolmácsoknak –, ha esetleg mondatonként kell fordítaniuk. De hogy "mindennap" újra feltegyél ilyen "haszontalan" (mármint az élettől elrugaszkodott, gyakorlati haszonnal nem bíró) kérdéseket, az már fura. Nekem legalábbis. :-)

2017. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 aperitif ***** válasza:

Lehet. Ahogy Manó írja, szövegkörnyezettől függ.

Ha azt mondom, "nem akarok rosszat mondani róla, de Nusi egy céda", akkor egyértelmű, hogy Nusiról mondok rosszat, de ha azt mondom, hogy " azt hiszem, a következő elágazásnál kell jobbra fordulni, de már rég jártam erre, nem akarok rosszat mondani", akkor mindenkinek egyértelmű, hogy nem Nusiról mondok rosszat, aki egyébként tényleg egy céda, csupán fenntartom magamnak a tévedés jogát.


Visszakérdezhetek? Te tényleg trollkodsz?

2017. jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!