Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csak a lányok szoktak?

Csak a lányok szoktak?

Figyelt kérdés

Babával játszani a lányok szoktak. - Én ebben egy olyat is érzek, hogy némelyik fiú is babázik, azaz nem kizárólagos.


Babával játszani csak a lányok szoktak - ez már kizárólagos.



Menstruálni a lányok szoktak. - Szerintetek nem furcsa ez a mondat? A "szoktak" miatt ez sem lenne kizárólagos, de az értelme alapján igen.


Menstruálni csak a lányok szoktak. - így már jobb

(Bocsánat, nem jutott eszembe más olyan dolog, ami biztosan csak a lányokra jellemző.)


2017. jún. 22. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
igen, a "csak" határozottabbá teszi
2017. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Menstruálni a lányok szoktak. - Szerintetek nem furcsa ez a mondat?"

De igen - ugyanis azt jelenti, hogy azért néha más is csinálja... közben meg nincs ilyen.

Amúgy van olyan méhlepényes, aki szintén nem teszi.

2017. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Inkább annyit jelent, hogy nem folyamatosan teszik ezt, hanem időszakonként "szoktak". A "csak"-kal is más értelmezést kap, de az előző mondat sem annyira furcsa.
2017. jún. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wadmalac ***** válasza:

Sajnos a szövegkörnyezet nem ismert, egy kis finom rejtett humor érdekében pont ez lenne a jó változat.


Én csípem a magfogalmazásba beledolgozott humort, ez lehet annak egy egész finom változata.

Szerintem azonos vagy minimum hasonló az alábbiakkal:

A fiúknál nem gyakori a menstruáció.

A lányokon kívül nem sokan menstruálnak.

2017. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Wadmalaccal egyetértve, ha ez egy tudományos, ismeretterjesztő, vagy oktató szöveg része, akkor a "szoktak" szó teljesen elhagyandó. A lányok, nők menstruálnak, vagy csak a lányok, nők menstruálnak. Pont.

Ha már ott a "szoktak", akkor számomra is van ennek valamiféle tréfás, ironikus felhangja.


Egy elképzelt párbeszéd:

– Miért veszekszik Kati Pityuval?

– Mert megjött neki, és emiatt feszült, ideges.

– Na de Pityu is lehet feszült, ideges, nem?

– Igen, de menstruálni a lányok szoktak, nem a fiúk. Még ironikusabban: a lányok gyakrabban szoktak menstruálni, mint a fiúk.

2017. jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 BringaManó ***** válasza:
76%

nem mindig szoktam (:-) egyetérteni Wadmalaccal, de most abszolút. (meg #5-tel is.)


hát akkor ezt megbeszéltük. örömmel látom, hogy egyre kevésbé néznek ki kérdésnek a "kérdéseid". :-)

2017. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Wadmalac ***** válasza:

"nem mindig szoktam (:-) egyetérteni Wadmalaccal"

Ha okos vitához vezet, az sosem baj. :)

2017. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:

Ha már a megfogalmazásban rejlő humor a téma, egyik nagy kedvencem, Romhányi zseniális volt ebben.


Apró példa a Doktor Bubóból:


Viziló kifcamította a bokáját, ő ezt így foglalja panaszba:

- Doktor úr, nekem ebbe az irányba nem szokott lábam lenni.

:D

2017. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szerintem meg:

"A lányok szoktak menstruálni" = nem mindig teszik, de csak rájuk jellemző..

2017. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

#9, a "szoktak" nekem nem ezt jelenti, ti. a menstruáció nem egy szokás, hanem egy biológiai tény, akkor is, ha nincs az év 365 napján jelen. Mármint maga a vérzés, mert a menstruációs ciklus folyamatos.

A lányok a szájukat szokták rúzsozni, de simán csak menstruálnak, 28 naponként.

2017. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!