Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szerintetek lenne értelme...

Szerintetek lenne értelme annak, ha eltűnnének a magyar nyelvből a kettős és hármas betűk?

Figyelt kérdés

#magyar nyelv #kettős betűk #hármas betűk
2017. jún. 25. 20:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2017. jún. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Hát perse, cak nézd mil codálatos lenne eg ilen változás, nilvánvalóan nag előrelépésnek sámítana a beséd, egúttal az írás értelmezhetőségét tekintve. Most ősintén, uge milen codás volt a válasom olvasni?
2017. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem.

Sok ilyen betű kizárólag a magyar nyelben található, ezeket őrizni kell.

Hogy jutott eszedbe ilyesmi?

2017. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Írás terén elég furcsa lenne, amit az egyik hozzászóló is írt, meg hát kiejtésnél meg végképp. esetleg még akkor lenne értelme ha valami ékezettel jelölnénk a kétbetűs dolgokat hogy mégis kitudjuk ejteni, de ezzel minden magyarul beszélő embernek újra kellene járnia az általános iskola első osztályát hogy gyakorlatilag nulláról tanulja meg az írást és az olvasást. Ez iszonyatosan nagy baromság, másrészt a magyar nyelv így szép ahogy van. Már elég sok alapszavunk is kezd megváltozni már keveredik az angollal például, meg egyre inkább kezdd megint megújulni a nyelv. Gondoljunk bele az sms írásba ahol az "ok" kifejezést K-val vagy a hogy H-val írunk példát írtam csak.
2017. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Igen, a környező nyelvekben is mellékjelekkel (pl. hacsek) oldják ezt meg. Viszont ma ez már túl sok adminisztrációs költséggel járna a módosítás, illetve a digitális világban is ez az előnyösebb megoldás.


Írásban nem feltétlen bonyolultabb ez, mint a mellékjelezés, mivel így tollat nem kell emelni, és a billentyűzeten is jobban el lehet férni. Olvasásban talán lenne előnye (olvashatóság, tömörség), de már úgyis mindenki ezt szokta meg.

2017. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%
Ha a betük el is tűnnek, attól a hangok még megmaradnak.
2017. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Talán nem voltam egyértelmű, úgy gondoltam, hogy helyette mellékjeles mássalhangzót használnánk.


Pl. cs -> ć, ny -> ń


Persze én sem mondom azt, hogy erre feltétlen szükség lenne, inkább vitaindítónak szántam a kérdést.

2017. jún. 25. 20:45
 8/20 A kérdező kommentje:
A saját kérdésednél a vitát akkor zárod le, amikor akarod. De másénál nem
2017. jún. 25. 20:56
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Nem látom különösebb értelmét, pláne mesterségesen. Ha a nyelv változni akar, akkor úgyis változik. Arra kell csak figyelni, hogy egyedi maradjon, mert a nyelv egy érték. Erős példa, nem melldöngetni akarok, de ez kicsit olyan, mint hogy lenne-e értelme a magyar zászlót egyszínűre változtatni, vagy kiegyenesíteni a keresztet a koronán.
2017. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
14%

Ja perze, a moderátorok meg elmehetnek a pić... uge?

(not serious, dont bann me)

2017. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!