Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írják egye többen azt,...

Miért írják egye többen azt, hogy mien, ien, oan?

Figyelt kérdés
Az helyett, hogy milyen, ilyen, olyan. Tudatlanság, divat, vagy csak félelem az elypszilontól?
2008. okt. 18. 07:59
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
80%
Szia. Divatból. Azt hiszik, ez olyan menő. De engem rettenetesen idegesít!! Hülye divat, hogy megjátszák hogy nem tudják helyesen a magyar nyelvet!
2008. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

Igen lehetséges, de szerintem van egy másik magyarázat is. Van pár szó, amiben kiejtjük a "j" hangot, de nem írjuk le. Pl. fiú, tea. Akik azt írják, hogy "mien" stb. azt hiszik, hogy itt se kell leírni a "j" betűt. Tehát vagy divatoznak, vagy egyszerűen csak nem tudják a szavak helyesírását.

Én csak azért is úgy írom, hogy "milyen", "ilyen", "olyan" :)

2008. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Illetve "ly"-t, bocsánat :D
2008. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Divatból, rövidítés miatt, terjed a tinik között a hülyeség. Remélem elmúlik hamarosan, mert irtó nyáladék, és vérciki így írni :S:S:S
2008. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
90%
Van borzasztóbb: jah, jóh, nah, vok, sőt wok, naon, XD stb. A legrettenetesebb mégis a -csizés, fürcsi, türcsi, ajcsi, sőt, temcsi (=temető). Hatóságilag kéne üldözni.
2008. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
A másik, hogy sokan nem biztosak benne, hogy oda ly kellene, ezért inkább kihagyják és azt hiszik, úgy helyes. Mások divatból csinálják, és megint mások azért, mert úgy rövidebb. Nagyon gáz így írni szerintem is. Az egy dolog, hogy az ember msn-en rövidít olyanokat, hogy "sztem", "valszeg", "h" (hogy), stb, mert ott nem az eredeti szó van elfedítve, hanem csak le van rövidítve. De hogy fórumokra, blogokba így írnak... Pedig ott aztán nem számít a gyorsaság. Oké, hogy nem az a legfontosabb HOGYAN írják le, hanem az, hogy MIT, de ez az emberi igényességnek egy mércéje.
2008. okt. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Ez valószínűleg a telefonos üzenetek (nem írom, hogy SMS-ek) maximált karaktereire vezethető vissza. Egyébként én nem értem, hogy miért jó ez a szokás. Én vagy megfogalmazom röviden az üzeneteimet vagy küldök többet, de az írásjeleket, a nagy kezdőbetűket, a szóközöket és a teljes szavakat használom!(tévedni persze én is szoktam)

Azt nem hiszem, hogy a "J" és "Ly" felcserélésétől félnek azok, akik mindent rövidítenek.

2008. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Én minden alkalommal agyfaszt kapok az ilyen retardált írástól vagy beszédtől. Tudatlanság és divat és félelem a ly-tól.
2008. okt. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
Szoktam így néha én is használni, bár nem számítógépen, hanem telefonba sms-ként, mert igy rövidebb és nem kell annyit írni. Persze valakinél divat, főleg a tiniknél de én azt is el tudom képzelni, hogy nem tudják, hogyan kell helyesen leírni....
2008. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%
Az a durva, hogy tényleg sok ember nem tudja, hogy kell írni. Pl. olvasgatok a homáron olyan levelet, amit más, hivatalos helyre is elküldtek, és tele van ilyen hibákkal...
2008. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!