Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » ANGOL! Was were használata?

ANGOL! Was were használata?

Figyelt kérdés

vannak hasonló kérdések

pl https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

De én azt nem értem amikor több élettelen dologgal történt valami. Például az almák leperegtek a vállalkozások csődbementek stb. Az nem olyan mint az it? Vagy igen? HELP



2017. okt. 21. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Akkor fuss neki még egyszer, mert nem derül ki, mit akarsz tudni.
2017. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát hogyhs több élettelen valamivel volt valami a multban azt hogy mondjuk. Pl the apples were ripe? ez igy értelmes?
2017. okt. 21. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Az almák leestek.= The apples were fallen off. (Lepergett helyett a leesett-et írtam.)

Ez az egyszerű/sima múlt idő passzív alakja.

Ha csak egy szimpla múlt idejű mondatot akarsz, akkor: Az almák finomak voltak.= The apples were delicious.

2017. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

Bocsi, még hozzátenném, hogy az első mondatot szószerint úgy fordítjuk, hogy az almák le voltak esve. Csak ilyet magyarul nem igazán mondunk.

Remélem tudtam segíteni

2017. okt. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 chtt ***** válasza:
70%

Nem értem ezt a lepereg dolgot. :(

ripe tudtommal azt jelenti érett

The bananas were green, but the apples were ripe - a banán zöld volt, de az alma érett (szó szerint persze banánok és almák...)

2017. okt. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 EagleHUN ***** válasza:
35%

4-as az az angolban a "szenvedő" szerkezet amit írsz.

Részlegesen a Magyarban is használható, csak nagyon ritkán van olyan eset amikor szükséges is.

2017. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Igen, a szenvedő szerkezet a passzív alak. És nem azt írtam, hogy egyáltalán nem használunk ilyet.
2017. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

#6 „4-as az az angolban a "szenvedő" szerkezet amit írsz.

Részlegesen a Magyarban is használható, csak nagyon ritkán van olyan eset amikor szükséges is.”


Be van az én szűröm ujja kötve.

A Kállai utca ki van festve.

A posztó meg van véve rég.

Mária! bűneid meg vannak bocsátva.

Ki vagy fizetve, béna koldus, S most meg fogsz halni.

Meg vagyok veletek áldva.

Legyetek üdvözölve!

A gyümölcsfák már teremnek, mert be lettek oltva.

Meg van a kutya kötve?

A telefon le van merülve.

Napjaink meg vannak számlálva.

Ki vagy rúgva.

Régóta be van bizonyítva.

Ezerszer el lett mondva, hogy ez nyelvi babona!


Szükségesebb, mint gondolnád.

2017. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Izé, kérdező, #4 almását töröld ki az agyadból. :),
2017. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Nnnna, ha már valaki lepontozott, tán #4, beszéljünk egy kicsit a passzívról az almák ürügyén. Miként Lázár Péter (...az ELTE Angol-Amerikai Intézetének Angol Nyelvészeti Tanszékén... ...tanít) írja Új Angol nyelvtan című könyvében: Szenvedő alakjuk csak a tárgyas igéknek van.

Hát, a fall meg nem az. (A fell lenne az - de nem a fall fell fallen fell-je)

Lehetett volna abból is kiindulni, hogyan lesz az aktívból passzív? A tárgyat hozzuk előre, és hátul lesz az ágens egy by után. Vagy, ami ugyanaz, az alma le van esve legyen visszaírva aktívba. No, és az almás mondatban mi lett volna ott? :)

Természetesen van olyan, hogy apples are fallen. Csak az nem szenvedő szerkezet.


Amire szerintem meg EagleHun gondolt, hogy igen ritka, az a szenvedő ragozás: Ez a WC nem használtatik, mondta a fizetővendégszolgálatos vén tyúk a saját illemhelyére, hogy elkerülje a szemembe tiltás kényelmetlenségét. Bár vannak szólások: Fogorvos kerestetik, ami megadatik, közhírré...


Jut eszembe, az "A telefon le van merülve." sem írható vissza aktívba, azaz nem tehető mögéje a vétkes. :D Merítve, na, az már jó lenne.

2017. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!