Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » SMS-ben/emailben a 3 pont...

SMS-ben/emailben a 3 pont jelentésének kínos, negatív jelentése van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezzel nem kénye annyit foglalkoznom, meg hogy valószínűleg itt is be leszek oltva, hogy ez lényegtelen, de szerintem azért valami oka csak van, hogy úgy kezdte az sms-t hogy "szia..." és nem simán "Szia".

Ti mikor köszöntök így? Én magam nem nagyon használok három pontot, mert számomra egyértelműen negatív és kínos jelentéssel bír - pl. amikor valamit eltitkolunk, de azért így utalunk rá. Maximum abban a vonatkoztatásban szoktam használni, amikor a befejezetlenségre akarok utalni.


Köszi előre is!



2017. dec. 1. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet olyan jelentése is, hogy az illető elgondolkodik, nem tudja, hogy folytassa. De azt is jelentheti, hogy az írója szeretett volna közvetlen stílusban írni, nem akarta, hogy túl hivatalos legyen. Vagy hogy fogalma sincs, mire való a három pont.

Ne filózd túl. :)

2017. dec. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem negatív jelentése van inkább, viszont több idősebb (45+) ismerősöm rendszeresen használja csak úgy térkitöltőként.
2017. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan jelentése van, hogy a másik nem tudja kifejezni a gondolatait, érzéseit. Ahhoz, hogy megnyíljon, lehet vele úgy kommunikálni, hogy kiderüljön, mit is szeretne valójában. Önmagában a ... nagyon sok mindent jelenthet és ez a bizonytalanság pont elég arra, hogy rákérdezzek a másiknál, hogy mi van vele, mi nyomja a lelkét, mi az amit nem mer kimondani és inkább három pontot ír helyette.
2017. dec. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A "..." jelentése szerintem, hogy folytasd a gondolatmenetet.

Ha úgy kezdte az sms-t hogy "szia...", hát én biz' nem tudom mire gondolhatott.

2017. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Például több címre küldte az sms-t...
2017. dec. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!