Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a fene van mostanában a...

Mi a fene van mostanában a névelőkkel? Van valami új szabály velük kapcsolatban, vagy csak az emberek buták? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval, mostanában egyre gyakrabban - de tényleg, kb. 1 éve kezdődött ez a jelenség, és azóta ugrásszerűen növekszik - látom a határozott névelők (tudtommal) helytelen használatát. Tudtommal az a szabály, hogy magánhangzóval kezdődő szó elé az "az", míg a mássalhangzóval kezdődő szavak előtt az "a" szócskát tesszük. Viszont rengeteg helyen látom azt, hogy egyesek ennek a teljes ellentétét csinálják. Azt még megértem, ha az "az" szóból egyszer-egyszer figyelmetlenségből kiesik a "z" betű, megesik, de amikor az "a"-hoz hozzáírnak egy felesleges "z"-t, akkor feláll a szőr a hátamon. És tényleg, már nem egyszer láttam ezt az írásmódot, hanem legalább vagy 25x. Linkelni is tudnék kapásból legalább 2 cikket, ahol ezt láttam.

Szóval a kérdésem az, hogy én lennék lemaradva valami új szabályról, vagy ennyire nem tudnak írni az emberek?

Előre is köszönöm AZ válaszokat!


2018. jan. 4. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nincsen a névelőkkel, az emberek hülyék.
2018. jan. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hú, kicsit megnyugodtam, hogy nem az én készülékemben van a hiba. Köszi. :D

Azért linkelek egy cikket ide példaként: [link]

Mondjuk a blikktől nem is vártam többet.

2018. jan. 5. 00:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelmetlenség, igénytelenség, egyébként tényleg elég zavaró.


Most már nem helyes, de régen egyébként csak "az" névelő volt. Pl.

.. az budai hegyek festői látványa ..,

később

.. a' budai hegyek ..,

aztán az aposztróf is eltűnt.

:)

2018. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BringaManó ***** válasza:
100%
Semmi különös, átfogalmazzák a mondatot, (át)fogalmazás közben átrendezgetik, és elfelejtenek hozzáigazítani a dolgokat, itt pl. talán "Az életvédelmi osztály" volt eredetileg, csak aztán pontosította. Kismillió ilyen van, nemcsak elrontott névelőkkel, hanem sokkal meredekebb (érthetetlenebb, olvashatatlanabb) eredményű bakik – de ez nem jelenti, hogy az illető szerző így beszél, ez csak azt jelenti, hogy sem ő nem olvassa el leadás előtt, amit írt (vagy csak nem elég figyelmesen), sem másnak nincs ilyen dolga. (Fogynak a korrektorok, olvasószerkesztők... nincs rájuk se pénz, se idő, se igény.)
2018. jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ez semmi csak elírás. De Győr Moson Sopron megyében nem ismerik az "az" névelőt. Pl:a Attila, a autóval, a emberek....

És ha te nem így beszélsz furán néznek rád. Egy ideig vicces. Egy ideig...

2018. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

De ismerik. Legalább 10 ember tudok mondani konkrétan GySM megyében.


Nem a névelőkkel van baj. Nem is a szabályzattal. Az emberek tudásával. De azzal nagyon nagy. És erősen növekvő.

2018. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!