Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ez az angol szöveg helyes így?

Ez az angol szöveg helyes így?

Figyelt kérdés
I have spoken with my brother about my trip to Hendon. We booked the tikets. So I will go on sunday morning. I leave Budapest at 6 a.m. and arrive in London at 1p.m. At Luton I will be departing at 8:35 a.m. and I arrive may be at 10:35 a.m. by National Express bus to bus station.
2010. jún. 7. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
sztem a will be helyett simán mehet a going to?
2010. jún. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. jún. 7. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Én így írnám, bár nem vagyok tanár.


I have spoken TO my brother about my trip to Hendon. We booked the tiCkets. So I GO on Sunday morning. I leave Budapest at 6 a.m. and arrive in London at 1p.m. At Luton I will be departing by National Express bus at 8:35 a.m. and MAYBE I arrive to THE bus station at 10:35 a.m.

2010. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Attól függ mit szeretnél. Lényegében érthető, de a klasszikus "iskola" szerint van 1-2 gond vele. Első mondat pl. múlt idő mer kronológiailag olyan mondatok követik, amiket már "elkövettél" ergo múlt. Egyébként meg, ha csak barátnak írod stb. akkor nyugodtan fogalmazz egyszerűbben. Élő nyelvben nem nagyon szórakoznak a mindenféle igeidőkkel. Elsőnek amúgy igaza van. Ha már foglaltál jegyet akkor "planned" szóval a will nem való oda, going to vagy -ing future inkább. A station pedig ha jól emlékszem (bár már rég volt...) de arrive at. A többivel egyetértek (maybe, speak to és the station.) Remélem így jó lesz!
2010. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Tele van hibával.
2010. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

15:37, te meg egy barom vagy. Feltehetően azért kérdezi meg itt, mert nem biztos benne. Ahelyett, hogy segítenél, csak minősíted. Minek regisztráltál erre a honlapra?


Egyébként szerintem sem annyira fontos a tökéletes nyelvtani megoldás, az ideírt változatok mindegyike megfelel. (Én is valami hasonlót írtam volna, bár én sem vagyok "perfect".)

2010. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyet kell, hogy értsek 22:27-tel.
2010. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!