Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Észrevettétek, hogy ha valaki...

Észrevettétek, hogy ha valaki helytelenül ír akkor az sokszor azt mondja, hogy nem magyar az anyanyelve?

Figyelt kérdés

Most épp a 3. esetet látom, hogy miután szóltak neki érte beírja, hogy az ő anyanyelve román/német/szlovák stb., ezért nem tud jól magyarul.

Ismerek erdélyieket, felvidékieket akik tudnak magyarul, de úgy látom, hogy ők teljesen más hibákat vétenek.

Másrészt ha én Romániában élek, románul tudok jól (ráadásul mondjuk csak a férjem magyar, még csak nem is erdélyi magyar vagyok), román óvodáról kérdezek, akkor román fórumra megyek.



2018. febr. 21. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Egyáltalán nem biztos, hogy minden, a szomszéd országokban élö magyar uyganolyan hibákat csinál, ezen kívül egész mások a szóbeli és az írásbeli tévesztések.


Emellett nem feltétlen romßan fórumok kérdeznek, mert ott sok esetben diszkrimonáva lesznek, ha magyarként kérdeznek valamit. (Meg könnyen lehet, hogy azon a nyelven legalább annyira hibásan írnak)

2018. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Azért neked is sikerült egy vesszőhibát vétened a kérdésben... :)
2018. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a fura helyzet van, hogy magyarországi magyarként esetenként azt se értem, amikor a(z elvileg) szintén magyar utastársam mond a másiknak.

Leírva meg ....

2018. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Igen, de más észrevételem is van.

- Így is érted, nem? Ez talán a leggyakoribb.

- Mi van, te tanár vagy?

- "nyelvtannáci"


Vagyis azt mondanám, hogy támadnak, és még nekem kellene rosszul érezni magam, mert kijavítottam a hibát.

2018. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nyilván tényleg vannak itt nem magyar anyanyelvűek, de pl. volt valaki aki maga írta, hogy budapesti iskolába jár, itt lakik, aztán pár oldallal később, miután sokan már csak a helyesírása miatt válaszoltak benyögi, hogy én nem is vagyok magyar. Akkor az iskolában mire tanítják? Aki nem magyar anyanyelvű de évek óta magyar iskolába jár, annak csak illene magyarul tudni.

Illetve olyan szavakat, kifejezéseket, szlenget használ amit egy külföldi nem igazán az elsők között tanul meg.

Már a rossz helyesírás szinte presztízs sok fiatalnál, viszonylag jó hírű iskolába járó rokon kislány ahogy ír a Facebookon... én nem hiszem el, hogy így tud, vagy valamit rosszul csinál a nyelvtantanár...

2018. febr. 21. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen, helyes a megfigyelés: az anyanyelviek másként használják nem irodalmi módon a nyelvet, mint azok, akik idegen nyelvként tanulják.


Nyelvgyakorlás céljából is használhatják a magyar fórumokat, vagy azért, hogy magyaroktól kérdezzenek, velük beszélgessenek. Hogyha olyan türelmetlen válaszolókkal találkoznak, mint amilyen te vagy, akkor otthagyják a fórumokat, és mivel a magyarok barátságtalannak bizonyultak, a magyar nyelvkönyvet elsüllyesztik a fiókba, és befejezik az ismerkedést velünk és nyelvünkkel. Gratulálok, sikerült még néhány embert elijesztened tőlünk!


Vajon mit csinálnál, ha a válaszolónak a magyar jelnyelv lenne az anyanyelve?

2018. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Kedves kérdező, ez is azt mutatja, hogy milyen nehéz a nyelvünk, illetve a helyesírása. Nem csoda, ha sokan nem ismerik.


Egészen más tankönyvből tanulni, mint magyar iskolában. A könyv az irodalmi nyelvet tanítja, az iskola pedig a mindennapi beszédet is, és a mindennapi beszéd ragad jobban.


Emlékszem egy olyan történetre, amikor az egyik fiú kiment egy angolszász országba, és ott tanult pár évig. Amikor hazajött, azzal szerzett népszerűséget, hogy tudott angolul káromkodni.

2018. febr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nincs semmi bajom az idelátogató nem magyar anyanyelvűekkel.

Arról kérdeztem, hogy láttatok-e olyasmit mint a fent említett eset - tehát hogy egy, a kérdése és válaszai alapján biztosan magyar később beírja, hogy azért ír helytelenül, mert nem magyar.

Ez a valóban nem magyar anyanyelvűekre nézve még sértő is, hiszen a nyelvet tök primitíven használó azt állítja, hogy ő is egy közülük, pedig nem az.

Ez is egy védekezés, mint az így is érted, csak itt még nekünk kellene szégyellni magunkat, hogy nem vagyunk vele szemben toleránsak.

Márpedig ha megelőzően elküld a fenébe, regényeket ír a biztosan magyar kalandjairól majd eszébe jut, hogy én nem vagyok magyar, akkor nem veszem be. Ha már nem tud helyesen írni akkor vállalja.

Szociális területen dolgozom, sok érdekes védekező magyarázatot hallok. Ha az idős cigány néni analfabéta és nevetve mondja, hogy hát ő főzni tud de aláírni nem, én nem fogom emiatt lenézni.

2018. febr. 22. 08:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, aki nem tud normálisan (nem kell Petőfinek lenni) beszélni vagy írni, az diszlexiára meg diszgráfiára, vagy egyéb disz+random betegségre fogja a dolgot. Persze sosem fogja azt mondani, hogy cseszik megtanulni az anyanyelvének a gerincét, vagy szimplán mélyigénytelen...

Mint ami kor a kövérek a genetikára meg a hormonokra fogják az állapotukat, véletlenül sem a sok zabálásra vagy nem mozgásra.

2018. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!