Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy van helyesen? Helyi...

Hogy van helyesen? Helyi érték, vagy helyiérték?

Figyelt kérdés

Alaki érték, vagy alakiérték?


Szinte mindenhol egybe vannak írva ezek a szavak, de szinte mindenhol alá is vannak húzva pirossal.


2018. aug. 4. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
K ü l ö n
2018. aug. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Mindkettő értelmes, csak mást jelent.
2018. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Matematikában hogy helyes?
2018. aug. 4. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Külön a helyes. De ha kellően sokan használnak helytelenül valamit, akkor már lassan annak kell elnézést kérnie, aki helyesen írja...
2018. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én eddig az interneten egy helyen sem láttam külön írva ezeket a matematikai fogalmakat. Pedig gondolom aki jól ért a matematikához, nem hülye nyelvtanból sem.
2018. aug. 4. 22:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Itt már csak BringaManó tehet igazságot :) Esetleg 2xSü
2018. aug. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Majd ajánljad nekik a kérdést :)
2018. aug. 4. 22:07
 8/11 BringaManó ***** válasza:

Szerencsére a helyi érték benne van az AkH.-ban (meg itt is:

[link] úgyhogy a matematikusoknak nem kell belekotnyeleskedniük... :-P


(Az alaki érték meg nyilván ugyanúgy megy, bár az nincs benne, de az OH.-ban benne van az is, szintén külön.)

2018. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

T. BringaManó!


Kicsit szájbarágósabban kérnénk a választ. Csak mert az 1-esben nullát kaptam.

2018. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BringaManó ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit tudnék még azon ragozni, hogy különírandó, mert így van a szótárban... :-)


A linket javítom, mert látom, hogy a GYK-webmotor nem szereti az URL-ben lévő idézőjelet:

[link]

vagy:

[link]

ahogy tetszik.


Amúgy annyi az egész – csak hogy mégis "szájbarágjak" –, hogy az illetékesek egyszerűen nem látják úgy, hogy a matematikai "helyi érték" mást jelentene, mint amit ez a szókapcsolat amúgy is jelent: a 'helyi (vagyis az adott helyhez kapcsolódó, attól függő) értéke' valaminek (matekban pl. egy számjegynek). Én sem. :-)


(Ettől persze még összenőhetett volna, és összenőhet még később is – mondjuk "a kialakult szokást megtartva" –, ahogy a "valószínűségszámítás"-t is betették a kivételek közé, kiszedve belőle a kötőjelet... Szóval a szabályzat következő kiadásában még bármi történhet – 20-30 év múlva meglátjuk. :-)

2018. aug. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!