Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ez ertelmes igy?

Ez ertelmes igy?

Figyelt kérdés

A noknek a konyhaban a helye,

A ferfiaknak is a konyban a helye,

Mindenkinek a konyaban a helye.

(Ezt sosem tudtam.)


2018. okt. 10. 23:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, konyhaban*
2018. okt. 10. 23:21
 2/6 anonim válasza:
Nem túlzottan.
2018. okt. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Csak én nem értem?


Most ez mi akar lenni?

Már próbáltam halmazértelmezéssel is, hogy a konyha "há"-jában a nők, férfiak a "kony" tagban, de még így is se füle se farka. Nyelvtanilag meg nincs mit nézni rajta.

2018. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tislerics Máté ***** válasza:

Értelmes? Mármint van-e értelme így ennek a szövegnek? Vagy helyesen van-e írva?


,,(Ezt sosem tudtam.)" Ez még a szöveghez tartozik?


Nem értem mire akar kilyukadni a szöveg. Ez talán egy vicc akar lenni? Vagy valami nagyobb szöveg része?


A helyesírás természetesen rossz! Vessző után ideokolatlan nagy betűk, ékezetek. (gondolom mobilon írtad ki a kérdést.)


Amúgy ha már helyesírás kategóriába lett téve, legalább az ékezeteket feldobhattad volna. Értem én hogy mobil, meg az idő pénz, de azért na... Mégiscsak helyesírás kategória...

2018. okt. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Válasszuk ketté.

Amennyiben a tartalom igazságtartalmától, eltekintünk, úgy formálisan a következtetés helyes (azzal a ki nem mondott feltételezéssel, hogy az emberiséget e két nem alkotja, és a mindenki csak ember lehet).

Ha a fenti feltételektől eltekintünk ,akkor két hamis állításból a következtetés lehet igaz állítás és lehet hamis állítás is. Ha ez esetben az elsőt preferáljuk, akkor a kommentár formailag jó.

2018. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BringaManó ***** válasza:

"Vessző után ideokolatlan nagy betűk"


Nyilván vers... :-)


Az eredeti kérdésre: talán arra gondolt, hogy


A nőknek a konyhában a helye.

vagy

A nőknek a konyhában a helyük.


Nekem az első tetszik jobban, sokaknak a második (az a hagyományosabb). De ez nem "helyes" vagy "nem helyes" kérdése, ez nyelv... (Nem helyesírás.)

Mindkét formát használják, használd, amelyik jobban tetszik.

2018. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!