Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » "Beltéren", "beltérben" helyes?

"Beltéren", "beltérben" helyes?

Figyelt kérdés
Pl. "Beltér(b)en csak pólót viselek." Ebben a környezetben melyik a helyes? Van egyáltalán különbség? A Word helyesírás-ellenőrzője egyiket sem ismeri fel, a böngészőé mindkettőt elfogadja, a neten meg nem találtam hirtelen semmit ennek a használatáról.

2018. okt. 22. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
BeltérBEN. Viszont én még soha nem hallottam, hogy valaki ilyen szövegkörnyezetben használná.
2018. okt. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A mondat nem teljesen ez, csak hirtelen ez jutott eszembe, tényleg nem lett egy értelmes példa. Köszönöm a segítséget!
2018. okt. 22. 11:53
 3/5 BringaManó ***** válasza:
53%

"A Word helyesírás-ellenőrzője egyiket sem ismeri fel"


Nem lep meg, mert ez nem is helyesírási kérdés, helyesírásilag mindkettő rendben van (ahogy az is, hogy szobán és szobában, meg az is, hogy téren és térben).

2018. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő helyes. Ugyanaz, mint "az udvaron pólót viselek" vs "az udvarban pólót viselek". Egyik sem helyesebb a másiknál, a kettő ugyanazt jelenti.
2018. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 20. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!