Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » 20 éves létemre mindig másféle...

20 éves létemre mindig másféle betűtípussal írok, ez miért van?

Figyelt kérdés

Elkezdek írni órán kb. fél oldalt, majd aztán megállunk a jegyzeteléssel egy kis időre, mert a tanár magyaráz és mikor folytatom az írást azon kapom magam, hogy egy teljesen másik betűtípust használok.

Csúnyán is írok és borzalmas a füzet vezetésem és ahogy kiemelem a fontos részeket.

Ezen tudnék valahogy javítani?

Szerintetek diszgráfiás vagyok?



2018. nov. 3. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az aláírásod is mindig más?
2018. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az se volt sosem ugyanolyan.
2018. nov. 3. 18:16
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom ezt valahogy fejleszteni?

Azon gondolkoztam,hogy elkezdem az elejétől. Kicsi füzetbe elkezdenék írni újra gyöngybetűkkel.

Ez segítene?

2018. nov. 3. 18:17
 4/7 Csonka János ***** válasza:
100%

nem vagy diszgráfiás! :)


A diszgáfia szerzett írászavart jelent. Ennek a neurológiai betegségnek nagyon sok formája van, és sok tünete, de a csúnya íráskép nem az, sem a változó betűsítlus.


A legvalószínűbb az szerintem, hogy egyszerűen még nem alakult ki a stílusod. Arra meg a legjobb az a módszer, amit te is említettél. Fogj egy füzetet, és alaktsd ki a saját betűidet. Gyakorold őket, amíg meg nem szoktad őket és ennyi :)

2018. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még esetleg annyi, hogy elvileg nem jól fogom a ceruzát.

Anya mindig rám szólt, de sosem mutatta meg, hogy hogyan kellene fognom. A tanárok sem szóltak sose érte.

Egyszerűen úgy rögzült és ha akarnám sem tudnám másképp, vagyis tudnám, de akkor nem tudnék gyorsan írni és még csúnyább lenne.

Egyébként kitudják olvasni az írásomat. Meg én is kitudom, de elég gyerekes néha az írásképem.

2018. nov. 3. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én középsuliban voltam így, az írásom rövid idő alatt egyre csúnyább lett, én is alig bírtam kiolvasni. Aztán meguntam, és elkezdtem erőltetni egy másfajta írást, konkrétan kevesebb betűkötést használtam, mintha nyomtatott betűket írnék, amitől olvashatóbb lett, és idővel ezt is ugyanolyan gyorsan tudtam használni.

Szóval szerintem válassz ki egy írásmódot, és figyelj oda, hogy azt használd. Egy ideig furcsa lesz, de rá fogsz szokni, és később természetessé válik majd.

2018. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A ceruzafogós dolog butaság! :)

Én is máshogy fogom a ceruzát, de teljesen jól írok, kényelmes, mindenki ki tudja olvasni. Ez csak ilyen "ahány ház, annyi szokás" dolog, nem kell a ceruzafogásodon változtatni, mert az nem lesz kényelmes és különben sem az számít. ;)

2018. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!