Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » "Nem tudom hogy kell írni. "...

"Nem tudom hogy kell írni. " Kell a mondatba vessző?

Figyelt kérdés

Tehát:

Nem tudom, hogy kell írni.

VAGY

Nem tudom hogy kell írni.



2018. dec. 15. 18:11
1 2 3
 1/22 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Kell.
2018. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 dellfil ***** válasza:
6%

"Nem tudom, hogy kell írni." - Azaz nem tudom, hogy kell, (kötelező, szükséges) írni.

"Nem tudom hogy kell írni." - Azaz nem tudom hogy(an!) kell írni, vesszővel, vagy anélkül.

Szerintem. Mert érzésem szerint vesszővel mást jelent, mint vessző nélkül. Ezért mindkét írásmódot helyesnek érzem, a maguk helyén. :)


dellfil

2018. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Kell.
2018. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell. Delfill jól mondja, abban az értelemben amire te gondolsz nem kell, mert a hogyan-t rövidíti. Ha "Nem tudom, hogy kell-e írni." lenne, akkor kellene vessző, ugyanis "vessző nélkül nem lehet hogyozni".
2018. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 chtt ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogyan kell írni. -- Így is köll a vessző. :)
2018. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem se kell. Ahogy(an) előttem is írták: ha azt nem tudom, hogy kell-e írni, akkor kell vessző, ha azt nem tudom hogyan kell írni, akkor nem kell. Ha mindkét esetben kellene vessző, akkor ugyanazt jelentené a mondat, de pont hogy a vesszőtől kap más jelentést.
2018. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kell vessző.

A kettes is téved, a két példamondata helyesen igy lenne:

Nem tudtam, hogy irni kell.

Nem tudtam, hogy hogyan kell irni.

2018. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
de, kell mindkét esetben, akkor is, ha úgy érted, hogy nem tudom, hogy(an) kell írni, meg akkor is, ha úgy, hogy nem tudom, hogy kell(-e) írni.
2018. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 2*Sü ***** válasza:
100%

Én is arra „szavazok”, ez egy összetett mondat. Ez akkor a legszembetűnőbb, ha egy kicsit kibővítjük:


Nem tudom azt, hogy hogyan kell írni.


Attól, hogy elhagyjuk az „azt, hogy” részt, és a „hogyan” helyett a „hogy” szót használjuk, attól még ez ugyanúgy egy összetett mondat marad.

2018. dec. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem összetett, bocs.
2018. dec. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!