Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A Word nem ismeri az igekötő-s...

A Word nem ismeri az igekötő-szabályokat?

Figyelt kérdés

Régi időkben én úgy tanultam, hogy mindig egyben van, ha nem ékelődik közé szó, illetve nem mögé tesszük. De valamiért a Word állandóan aláhúzza pl. körbenéz, végigvág, van amikor csak ragozott alakban nem tetszik neki, de attól még ugyanúgy kell írni szerintem. Egyébként itt az oldal helyesnek találja.

Változott valami szabály vagy csak megint a Word hülye? :D



2019. jan. 16. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi.
2019. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BrettShaw ***** válasza:
100%
A Word helyesírás-ellenőrzője inkább csak a véletlenül rosszul gépelt dolgokat észrevevésére jó, támaszkodni nem szabad rá! Nem "érti" a szöveget, csak egy egyszerű algoritmussal javít. Jelen esetben pl. a "körbe néz" és "végig vág" külön is írhatóak, csak ugye mást jelentenek úgy. (Merthogy ezek nem igekötős igék, hanem összetett szavak.)
2019. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szinte szóról szóra azt szoktam én is tanácsolni az embereknek, mint az előző hozzászóló: hogy a Wordöt elgépelések kiszűrésére használják elsősorban, illetve néhány egyszerű egybe- és különírási kérdés eldöntésére. De általánosságban nem mérvadó, mit húz alá, mit javasol, mert nem érti a szöveget.
2019. jan. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BringaManó ***** válasza:

#2: "Merthogy ezek nem igekötős igék"


De.

2019. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:

Csatlakozva az eddigi válaszokhoz nem főként nem érti a szöveget, hanem nincs is benne a teljes magyar nyelv összes lehetősége. Alapnak mindenképpen jó.


Érdekességképp bemásoltam a teljes kérdést Word-be és nekem nem húzta alá, bár én sokat használom a Felvétel a szótárba jobb klikkes funkciót, na szóval talán ezért.


Amit félreértenek az csak annyi, hogy sehol sem szerepel a Word perfekt helyesírási tudása. :) Azért ha mindenki használná már az is sokat lendítene az írásokon.

2019. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!