Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Helyesírás

A kérdés

A Word nem ismeri az igekötő-szabályokat?

Régi időkben én úgy tanultam, hogy mindig egyben van, ha nem ékelődik közé szó, illetve nem mögé tesszük. De valamiért a Word állandóan aláhúzza pl. körbenéz, végigvág, van amikor csak ragozott alakban nem tetszik neki, de attól még ugyanúgy kell írni szerintem. Egyébként itt az oldal helyesnek találja.

Változott valami szabály vagy csak megint a Word hülye? :D

Keress kérdéseket hasonló témákban: Word, helyes, helyesírás, ragozás, igekötő, egybeírás

jan. 16. 10:57  Privát üzenet  

A válaszok
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Az utóbbi.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 16. 11:07 Privát üzenet
BrettShaw nevű felhasználó válasza:

A Word helyesírás-ellenőrzője inkább csak a véletlenül rosszul gépelt dolgokat észrevevésére jó, támaszkodni nem szabad rá! Nem "érti" a szöveget, csak egy egyszerű algoritmussal javít. Jelen esetben pl. a "körbe néz" és "végig vág" külön is írhatóak, csak ugye mást jelentenek úgy. (Merthogy ezek nem igekötős igék, hanem összetett szavak.)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jan. 16. 21:23 Privát üzenet
Szinte szóról szóra azt szoktam én is tanácsolni az embereknek, mint az előző hozzászóló: hogy a Wordöt elgépelések kiszűrésére használják elsősorban, illetve néhány egyszerű egybe- és különírási kérdés eldöntésére. De általánosságban nem mérvadó, mit húz alá, mit javasol, mert nem érti a szöveget.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jan. 16. 22:23 Privát üzenet
BringaManó nevű felhasználó válasza:

#2: "Merthogy ezek nem igekötős igék"

De.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jan. 16. 23:03 Privát üzenet
TappancsMancs nevű felhasználó válasza:

Csatlakozva az eddigi válaszokhoz nem főként nem érti a szöveget, hanem nincs is benne a teljes magyar nyelv összes lehetősége. Alapnak mindenképpen jó.

Érdekességképp bemásoltam a teljes kérdést Word-be és nekem nem húzta alá, bár én sokat használom a Felvétel a szótárba jobb klikkes funkciót, na szóval talán ezért.

Amit félreértenek az csak annyi, hogy sehol sem szerepel a Word perfekt helyesírási tudása. :) Azért ha mindenki használná már az is sokat lendítene az írásokon.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jan. 17. 19:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ezt tényleg nem lehet így használni?
Ki haragszik az igekötőkre? Az iskola vagy a tanulók?
Az igekötő megváltoztatja az ige értelmét? Melyik ige az, amelyiknek a legtöbb értelme van az igekötőtől függően?
Miért képző az igekötő?
Hogy kell szabályosan új bekezdést kezdeni a Word-ben?
Egy kézzel megírt A5-ös oldal mennyi legépelt írásnak felel meg?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Helyesírás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!