Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » 16 éves vagyok nem megy a...

16 éves vagyok nem megy a helyesírás mit csináljak? Hiába gyakorlok általános suli óta nem megy egyszerűen nincs érzékem hozzá ez lehet betegség? Hogyan lehetne jobb?

Figyelt kérdés

2019. jan. 30. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Olvass sokat! (De ha nem szeretsz olvasni akkor ne erőltesd!) Amúgy meg szerintem ez nem olyan nagy probléma :)
2019. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz képest, hogy nem megy a helyesírás, a GYK-n látható átlagnál sokkal jobban sikerült kiírnod a kérdést. A vesszőhasználatot még lehetne gyakorolni.
2019. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jóval a gyks szint felett vagy. Jól írsz, csak használj vesszőket!
2019. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért a diszgráfiának vannak más tünetei is, mint a vesszők mellőzése.

Csúnya az írásod? Nehéz kiolvasni? Összekeverednek a betűk?

2019. jan. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4 Nehéz kiolvasni...
2019. jan. 30. 20:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem a helyesírás nem megy, hanem a szépírás. Sokat kell gyakorolni, más megoldás nincs.
2019. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Pontosabban: a helyesírás és a szépírás sem megy. Próbálj meg nyomtatott, vagy dőlt betűkkel írni! Nekem bevált.
2019. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ha az írásképed nem szép azt gyakorlással lehet javítani. (Vannak ilyen átrajzolható sablonok, biztos emlékszel 1. osztályból.) De a mai világban úgysem gyakran írunk kézzel. Ha meg muszáj akkor próbálj meg kicsit lassabban, és azáltal is olvashatóbb lesz. 16L
2019. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A diszgráfián nem segít a sok gyakorlás, de megpróbálhatod, hátha nem az a probléma. Mehetsz orvoshoz is, bár most már egyre szigorúbbak a szűrési feltételek. Lovas nép vagyunk, átesünk a túloldalra.
2019. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én örömmel látom, hogy nem akarsz a sok hülye “egyenlőre”- író, meg igekötőt különíró közé tartozni. Persze én öreg vagyok, mi még úgy tanultuk, a helyesírás fontos dolog. Csak éppen azt nem mondták el nekünk, hogy miért is? A legritkább esetben fordul elő, hogy a rossz helyesírás problémát, félreértést okozna a kommunikációban.

Valójában manapság már nincs meg az az identitás jelző szerepe sem a jó helyesírásnak, ami régen besorolta jó helyesírót a “magasabb nívójú emberek közé”. Csak egy fajta hagyománytisztelet. Én pl. igyekszem helyesen írni, és örülök, ha más “igyekvőkkel” találkozom, de nem golndolom, hogy a rosszul helyesírók kevésbé értékesek, vagy butábbak. Nem is nagyon múlik az intelligencián a dolog, egy kicsit a hosszabb ideig tartó iskolába járáson, nagyobb mértékben a sok olvasáson múlik azért, de elsődleges szerepe sajnos velünk született vizuális memóriánknak van benne, ami öröklött tehetség.

2019. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!