Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha azt mondjuk, hogy az...

Ha azt mondjuk, hogy az ABC-ben előrefelé lépjünk akkor a K tól az A vagy Z irányba haladunk?

Figyelt kérdés

SEGÍTSÉG!!

Hosszú hetek óta húzódó megoldatlan problémánk ez a kérdés.

Már lassan véres csatákat vívunk, hogy melyik tábornak is van igaza?

Nos? :)



2019. máj. 15. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én még a magnókazettás korszakban gondolkodtam ezen a nyelvi problémán: most akkor mit is jelent az, hogy előretekerjük? Kissé zavaró, hogy az előre szónak felsejlik az ’elejére’ jelentése, és a nem létező *elölre helyett is ez használatos.


Mindenesetre ha haladási irányt jelez, akkor az ábécé vagy a magnószalag vége felé megyünk. Ha az A betűt vagy az album nyitószámát vennénk célba, akkor hátrafelé kellene lépnünk, illetve tekernünk.

2019. máj. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dellfil ***** válasza:
75%

Az "előrefelé" nem egyenlő az "eleje felé" kifejezéssel. Nem illik kevergetni őket, mert parttalan vitákat szíthat. :)

Senki nem fordul vissza az út felénél, csak mert akkor beszól valaki, hogy lépjen előre. Azaz igyekezzen megtenni az utat. Vagy másként: jusson el "a"-ból "b"-be. Vagy haladjon végig "a"-tól "z"-ig. Előre, és nem az eleje felé, azaz vissza.


dellfil

2019. máj. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előre alapesetben nyilván úgy használatos, hogy a haladási iránynak megfelelően. Szóval ahogy az ABC olvasása közben haladsz előre A-tól Z-ig, természetesen a K-tól is a Z van előre.
2019. máj. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem is értem, hogyan lehet visszafelé előre jutni. Viszont értem azt az oktalan beképzeltséget, amely úgy próbál sikert elérni, hogy például lepontozza #2 választ.
2019. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen nem is értem, hogyan lehet visszafelé előre jutni."


vegyünk egy gépet. hosszú, van neki két vége. az egyik végén beraksz valamit és másik végén kijön.

az elején rakod be, belül előre halad és a végén jön ki.

hát így.

2019. máj. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!