Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik helyes: "Pont, hogy...

Melyik helyes: "Pont, hogy nem. " vagy "Pont hogy nem. "?

Figyelt kérdés

Pont, hogy nem így történt.

Pont hogy nem így történt.



2019. jún. 6. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
amennyire én tudom a hogy elé vesszőt kell rakni
2019. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Bővítsd a mondatot: pontosan arról van szó, hogy nem így történt.

Ez ugyanazt jelenti, amit a te mondatod, csak itt már világosabb, hogy kell a vessző.

2019. jún. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

"amennyire én tudom a hogy elé vesszőt kell rakni"


Jól tudod. Csakhogy itt a "tudom" után is.

2019. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BringaManó ***** válasza:
84%
Nem jól tudja, csak _általában_ kell a "hogy" elé vesszőt rakni. Persze hogy ez alól is van kivétel... ;-)
2019. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
amennyiben a "hogy" kótőszóként szerepel, akkor kell. sokan viszont odateszik (itt is tapasztalható!) abban az esetben is, amikor kérdőszóként szerepel egy egyzerű mondaton belül. öszetett mondatban csak akkor kell, ha tagmondat kezdődik vele, de akkor pedig a tagmondat határának az írásbeli jelölése miatt, ahogy szóban a hangsúlyt megemeljük a könnyebb megértésért.
2019. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon szépen elmondtad.

Kár, hogy a gépedről hiányoznak a nagybetűk. Azokkal még szebb lenne!

2019. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

off!

köszönöm az elismerést, chat-en, ill fórumokon direkt nem használok nagy kezdőbetűt. az okát ne kérdezd... :D

2019. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én tennék (a hangsúly miatt, illetve beszédben is hosszabb szünettel választom el a két szót), de el tudom képzelni a vessző nélküli formát, ha kötőszószerű szókapcsolatnak fogjuk fel (mint az „anélkül hogy”, „kell hogy”, „azáltal hogy” stb. kifejezéseket). Sajnos a kötőszószerű szókapcsolatokat a szabályzat is éppen csak megemlíti, elég homályos területe ez a helyesírásunknak.


Szóval ha teszel, semmiképp sem hibáztathatnak, ha nem teszel, akkor hivatkozz a kötőszószerű szókapcsolatokra.

2019. aug. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
is s előttem szóló, az általad felhozott példák mindegyikében kell lenni vesszőnek.
2019. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

A szabályzat szerint egyaránt helyes mindkét forma, csak a hangsúly más:

Elszaladt, anélkül hogy köszönt volna.

Elszaladt anélkül, hogy köszönt volna.

2019. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!