Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek Hitler meghalt a...

Szerintetek Hitler meghalt a bunkerben? (Konteó lista következik. )

Figyelt kérdés

Szóval a napokban gondolkodtam és beszélgettem is erről a nagyapámmal. A téma a 2. világháború volt, azon belül is, hogy Jozef Mengele és Adolf Hitler háború utáni sorsa mi is volt.


Első rész:


Szerintem Hitler nem halt meg a bunkerben. Egyszerűen kacsának tűnik. Amikor az oroszok a háború után elkezdték a bomba árkokat kiásni, akkor állítólag megtalálták Hitler aranyfogát és a felesége, Eva Braun maradványait. Hitler holtteste kérdéses (de tényleg az hol van? Nem felesége érdekel. Ez is érdekes.) , azt csak elvileg részben bizonyították a vizsgálatok. Amikor pedig újra akarták vizsgálni a bomba árkokból kiásott emberi maradványokat, akkor az összeset nagyon gyorsan megsemmisítették.


Szerintem Hitler valahogy kijutott Berlinből, biztosan gondoskodott magáról, volt erre terve, megoldása. Vagy az van, hogy úgy elbújt a világban, hogy soha nem találták meg, vagy elkapták, de olyan információkat adott át, amiért életben hagyták.


Mengele élete is gyanús. Szerintem őt elkapták, és valahol egy titkos laborban folytatnia kellett a kutatásait. Hiszen megvolt a tudása. Életben hagyjuk, csak folytassa az uttörő kutatásait. Gondolom, hogy mondjuk új fizimiskát kapott, és már Jürgen Hansként ment oda.


Azért mondom ezt, mert a Los Alamosi atombomba tudósokat sem ölték meg az embertelen fegyver miatt.


A Harmadik Birodalom német rakéta tudósait sem ölték meg, hiába voltak benne nyakig. Egyik felét elvitték az amerikaiak, másik felét az oroszok. Több száz tudós, mérnök, technikus és kutató.


Csak végezzék ők is a nagyszerű kutatásaikat és mindent megkapnak. És meg is kaptak. Lakás, étel, ital, stb. Nagy és sok szerepük volt az űrprogramban űrkutatásban.


Persze a világnak azt kell. mondani, hogy Hitler és Mengele meghalt, mert akkor a nép megnyugszik, hogy a gonosz elnyerte a büntetését.


Himmler és a nagy tábornokok meg azért halltak meg, mert nem volt semmilyük sem, amivel szolgálni tudtak volna.


A japán 731-es tudós csapat, akik a kínaikon tesztélték a biológiai, gyógyszerészeti kísérleteket, sem haltak meg. Sőt, később nagy részük jelentős gyógyszerész karriert futottak be. Hiszen átadták Douglas McArthur amerikai tábornoknak a kutatási eredményeket, dokumentumokat. Így életben maradtak.


Tehát ha van valamilyen tudásod, információd, kutatásod, bármid (van valami a gógyidban) akkor megúszod. Mert lényegtelen, hogy hol vagy, amíg hasznos lehetsz.


Nektek mi a véleményetek erről?



Egyébként bármelyik konteó érdekel bármelyik korból. Akár írhattok a Kennedy-gyilkosságról, 9/11-ről, Bin Ladenről, Vietnámról, akármiről. De alajáraton a XX.-XXI.-i eseményekről inkább.


Nektek van elméletetek valamelyik eseményről, emberről?


Minden érdekel.



2019. aug. 19. 14:21
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
26%
Szoktam nézni dokumentum filmeket Hitlerről, de érdemben nem tudok hozzászólni semmit, mivel nem érdekel a háborús téma. Azt hallottam hogy a 80-as évek végén valahol látták őt, szóval több mint hihető hogy nem lett öngyilkos, csak elmenekült és bujkált sokáig.
2019. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Kicsit elírtam. Nincs második rész.


Továbbá a Mengelét elírtam. Ő nem is halt meg, mert elmenekült. Csak Hitlerre értettem. (nyolcadik bekezdés)

2019. aug. 19. 14:26
 3/21 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem vagy feccolj bele sok időt (de úgy legeslegalább 200 órát), vagy hagyd a francba, ne terjessz hülyeségeket és csinálj valami értelmeset.


:)

2019. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hármas.


Értem én, hogy ez van leírva a könyvekben, tehát biztos úgy van. Csak ez nem matematika, hogy 2+2=4, hanem történelem, ami nem feltétlen 100%-ig egzakt.


De akkor te mivel érvelsz? Mi az érved erre? Olyat nem látok.

2019. aug. 19. 14:41
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a Vénuszra menekült, a náci bázisukra

https://www.youtube.com/watch?v=8Jvo6UawNHw

2019. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
72%

Az univerzum legdrágább kereskedelmi cikke az információ.

Olyan adatok, amik valakinek nagyon kellenek vagy ellenkező esetben semmiképpen sem láthatnak napvilágot végtelen mennyiségű ellenszolgáltatást, pénzt megérhetnek.

Kutatási eredményektől kezdve néhány meztelen, kompromittáló képig mi mennyit lennénk hajlandóak fizetni ? Ha az életünk vagy egy szerettünk élete a tét ? Vagy egy szégyenteljes szituáció elkerülése a fontos.


Az információk egy részének hordozója az ember. Vagy megsemmisíteni kell az információt vagy felhasználni.


Hitlernél nehéz kérdés melyik lehetett a jobb... ?

Mivel nagyon jó kommunikációs, manipulációs képességei voltak bármikor veszélyt tudott volna kb jelenteni még egy börtönben is.

Viszont a felépített birodalma, amíg működött, elég jól tette. De elég embertelen áron... Mint stratéga, nem biztos fel tudták volna az oroszok vagy amcsik használni. A katonai vezetőknél ugyan ez a helyzet feltételezhető, amiért nem hagyták őket életben.

másrészt propagandának, "elfogtuk a III. birodalom vezérét" lehetett volna mutogatni.

Még felmerül bennem az is, hogy eléggé tartottak Hitlertől, ezért kivégezték, mintsem felhasználják.


Az nyilvánvaló a tudósokat felhasználták, életben hagyták.

Az államigazgatáson belül sok pozíció sem változott. Aki a náci korban volt a posta hivatalnok vagy más közcélt szolgáló szerepe volt nem feltétlen váltották le.


Így kutakodni direktbe nem feltétlen lehet ezen a témakörön belül.

A Natgeo-nak vannak nagyon jó dokfilmjei talán Harmadik Birodalom címmel.


Illetve egy nagy jó regény az Odessa-ügyirat ami nagyon-nagyon témába vágó és izgalmas is. (Könyvtár vagy pdf-ben neten is fent van).

2019. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez az eszmefuttatás szép és jó, de hol vannak a bizonyítékok? Addig pusztán fantasy...
2019. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Értem én, hogy ez van leírva a könyvekben, tehát biztos úgy van."

ilyet hol írtam?:)


"Csak ez nem matematika, hogy 2+2=4, hanem történelem, ami nem feltétlen 100%-ig egzakt."

Persze, de attól még nem is lesz minden igaz amit kitalálsz. Pl ha én azt mondom h elrepült a galaxis tulso felébe, mert az összes elfogott francia tudóst ráállította űrhajókutatásra, az se tul hihető, vagy?

Ezért kell rászánni nagyon sok időt, es rendesen, tényekkel alátámasztani az állításaid.

Tudod, "történelemtudomány", nem pedig "történelemfantázia"


:)



De akkor te mivel érvelsz? Mi az érved erre? Olyat nem látok.

2019. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%

"De akkor te mivel érvelsz? Mi az érved erre? Olyat nem látok."


Semmi, én nem érvelek semmi mellett. Elhiszem a Tk-eknek amit írnak, tekintve hogy rám nézve tökéletesen mindegy hogy igaz-e vagy sem : )

2019. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez éppen olyan, mint Petőfi Sándor. Ő meghalt Segesvárnál (Fehéregyházánál)? Hitler Hivatalosan 1945 április 30-án meghalt. Szerintem is meghalt, de ha mégsem, mostanra már biztosan halott.
2019. aug. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!