Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek mi volt a legizgal...

Szerintetek mi volt a legizgalmasabb dolog, ami a történelemben történt?

Figyelt kérdés
Ha van olyan téma amiről szívesen tanultatok, vagy akár ti magatok is utánanéztetek, mert érdekelt titeket és izgalmasnak találtátok, akkor melyik az? Persze tudom, sok izgalmas dolog történt a múltban, de engem mégis érdekel, hogy kinek melyik a legizgalmasabb történelmi tett/bűntény?

2019. szept. 19. 21:00
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
71%
Tannenberg
2019. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%
Hirosima és Nagaszaki bombázása.
2019. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
Qin Shi Huangdi. A könyvégetés és a tudósok eltemettetése
2019. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%
Rengeteg van, de a trójai háború igen izgalmas téma szerintem. Bár ez inkább legenda, mint történelem...
2019. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
Szubjektív, sok dolog történt, persze a legelsőre tett dolgok, felfedezések stb...
2019. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%
Tutankhamon sírjának megtalálása és feltárása.
2019. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%

Sok ilyen esemény van, például engem egy időben eléggé foglalkoztatott, hogy rátermett, agresszív és tehetséges emberek hogyan tudtak egy birodalomban teljhatalomra szert tenni?

Kürosz, Nagy Sándor, Caesar, Napóleon, Hitler, Sztálin fajta emberek világrengető hatalomra tettek szert, vagy Dzsingisz kán, aki szintén a semmiből vált elképesztő egyeduralkodóvá, hogyan lehetséges ez, van e valami közös a receptben?


Aztán nagyon érdekel a keresztesháborúk története és háttere, meg a következményei.

Ott van például a negyedik hadjárat, amikor a latin keresztesek elfoglalták Konstantinápolyt.

Milyen szerepe volt ebben a római pápának, akinek intrikái legalább is hozzájárultak az ortodox vallású keleti kereszténység hanyatlásához, egyesek egyenesen azt állítják, hogy maga a pápa, III. Ince idézett elő olyan helyzetet, hogy ez megtörténjen és később csak alibiből átkozta ki a keresztény lovagokat, mások Enrico Dandoló velencei dózse szerepét emelik ki, de annyi rejtély, annyi szövevényes érdek és titok lappang a háttérben, hogy az rettenetesen érdekes és a világ történelmére gyakorolt hatása is túlmutat magán az eseményen, hiszen ekkortól gyengül meg a keletrómai Bizánc annyira, hogy később nem tud ellenállni az Oszmán birodalom hódításának és ezzel emelkedik majd ki és tud az Iszlám elterjedni birodalmi méretben, ami megalapozta a mai elterjedtségét is.


Vagy ott vannak a vélhetően politikai gyilkosságok, amik nagy hatalmú vezetők ellen történtek.

Attila halála a hun birodalom széteséséhez vezetett, Mátyás király szintén átformálhatta volna a történelmet és vele Magyarország modern kori helyzetét, de hirtelen a gyanús körülmények közötti haláluk megváltoztatta a történelem folyását, ahogy III. és IV. Henrik francia uralkodók ellen elkövetett halálos merényletek is, vagy éppen a Kennedyek elleni gyilkosságok, amik nélkül ma más lehetne a világunk és nem lehet tudni, milyen lenne, mennyire más?

2019. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Wadmalac ***** válasza:
59%

Mai történelem, vagy az, ami már megtörtént és fontos történelmi esemény lesz mondjuk 500 év múlva is?


Mert ha az utóbbi, akkor szerintem


- maghasadás, fúzió felfedezése

- első bomba, reaktor

- első ember az űrben

- első ember a Holdon

2019. szept. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Nekem a legizgalmasabb, az talán a 2.világháború abban is a zsidók deportálása a koncentrációs táborokba. Már több könyvet is elolvastam ezzel kapcsolatban, meg az intérneten is utánajártam. Én nagyon izgalmasnak találom ezt az egész témát, a nácik orvosi kísérletei, a zsidó könyvek elégetése, a zsidók gettóba telepítése majd Auschwitz és a többi haláltábor. De akartam ennél még izgalmasabb dolgokat is hallani, ezért tettem fel a kérdést, hogy szerintetek melyik volt a legizgalmasabb dolog a történelemben.


Amúgy 7-es válaszoló, szerintem annyira jó képességük volt a szónoklásokhoz, hogy az emberek megbíztak bennük. Demagóg módon adták elő magukat, a csillagokat is leígérték a népnek, cserébe ha a nép hatalomra juttatja őket.

2019. szept. 20. 18:53
 10/29 anonim ***** válasza:
Az "Ókori Kelet" című részt még szerintem mindenki szereti:)
2019. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!