Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Olyan irodalom, ami tudományos...

Olyan irodalom, ami tudományosan alátámasztja, hogy az ember alapból nem, , gonosz" lény?

Figyelt kérdés
Jöhetnek cikkek, vagy könyv. Szeretnék valamit, amire hivatkozhatok avval kapcsolatban, hogy az ember már pedig csak a környezet miatt válik romlottá.

2019. okt. 14. 18:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez inkább bölcsész tudomány, mint természettudomány.

Bölcsész nem vagyok, ezért én első körben azt kérdezném, mi a definíciója a "gonoszságnak".

Egy állat gonosz, ha elejt egy másik állatot pusztán vadászatra gyakorlás vagy "játék" okán? Mert szoktak ilyet.


Gonoszság szerintem nem létezik, egy szubjektív társadalmi megítélés, hogy mit nevezünk gonosznak, szóval kizárólag a társadalom tehet róla, ha valaki "gonosz".

Jó példa erre, ha egyik kultúrából a másikba áthelyezünk egy embert..

2019. okt. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés értelmetlen. A gonoszság emberi fogalom. Ahogy a jó és a rossz cselekedetek definíciója is.


Egy szempont lényeges evolúciós szempontból, az a túlélés. Ehhez sokféleképpen vezet az út. Agresszión keresztül az együttműködésig.


Az evolúció pedig elválaszthatatlan a környezettől.


A jóság emberi fogalma pedig csak egy mesterséges kreálmány, ugyanazon definíció szerint egyben rombolunk is minden téren.

Tehát már a saját alapdefiníciója szerint sem lehet jó az ember.

2019. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a gonosz nem a legjobb szó arra, amit valójában tudni szerettem volna. Most nem jutott jobb szó eszembe. Igazából olyan könyvet írok, amiben meg akarom azt is magyarázni, hogy véget kell vetnünk azt, hogy az emberre úgy tekintünk, mint egy alapból önző lényre, aki bármilyen körülmények közt az marad.
2019. okt. 14. 18:20
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a születésünktől kezdve versengünk az életbenmaradásért. Már sperma korodban legyőzted a többi ellenfeledet, elfojtva az élet csíráját.


Az első naptól kezdve, az első levegővételtől kezdve a többi élőlény ellen tevékenykedünk az életterünkkel.


Mellékesen azért értelmetlen a kérdés, mert filozófiailag a környezet hatásaitól elválaszthatatlan az ember. Ha egy fekete izokockába születsz, akkor csak egy húscsomó leszel. Talán még az emberi tudat sem alakul ki szenzoros ingerek nélkül.

2019. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
65%

... a könyved alaptézise úgy ahogy van hülyeség, szóval akár abba is hagyhatod :D


Vagy írd meg úgy, hogy a sok spirituális ezóhívő 40-es szingli nő megvegye.

2019. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Az önző gén.
2019. okt. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

"Tehát a születésünktől kezdve versengünk az életbenmaradásért. Már sperma korodban legyőzted a többi ellenfeledet, elfojtva az élet csíráját.



Az első naptól kezdve, az első levegővételtől kezdve a többi élőlény ellen tevékenykedünk az életterünkkel."



Azt mondod hülyeséget beszélek, de amiket mondtál példának, azok mik ha nem buta ráfogások, hogy ott is gonoszak voltunk? Meg az mióta gonoszság, hogy használjuk az életteret? Nem azért van?

2019. okt. 14. 18:33
 8/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem te a homo improbusokról beszélsz (ezt most találtam ki).

Ez egy olyan tulajdonság, amit az ember talált ki, pontosan nem definiálható, de valami "rosszat" jelent. Mindig csak az adott környezet megítélése szerint értelmezhető.

Szerintem írj róla könyvet, hogy alapvetően senki sem ilyen, csak a környezet teszi azzá.


Remélem legalább 200oldal lesz, tartalmazni fog valami "életmegváltó" bölcsességet. Pl hogy fogadd el magadban az improbust, nem tehetsz róla és ha elfogadod, jobb emberré válsz.


Segítsek? Felezünk?

Én lököm a rizsát, te meg gyakorold az írást. De lehet avval jobban járunk, ha felkérünk valakit.

2019. okt. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne írj könyvet ha egy nagyon alapvető dolgot nem fogsz fel.


Mint írtam az emberi "jóság" egy kreált fogalom.

Ami önző módon egy szervezetnek jó, vagy az emberi mérce szerint nem "gonosz" az bizony más élőlények kárára történik. Ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy állat, ember vagy növény... lételemünk a pusztítás.


A baktériumok, gombák az életünkre törnek így a szervezet elpusztítja őket. Ahogy a szappan és fertőtlenítőhasználat. Mivel táplálékra van szükségünk, ezért pusztítjuk a növényzetet. Lecsapsz egy szúnyogot, kivágsz egy fát a saját önző érdekedben gyilkolsz. Vonatkozik ez a vegánokra, vagy a húsevőkre.


Ez még semmi ahhoz képest amilyen pusztítást végzünk átvitt értelemben csupán az életbenmaradás és a csúcséletforma élettérigénye miatt. Több millió állat, növény és egyéb életformát pusztítunk el csak emiatt, úgy hogy te nem is tudsz róla és "jónak" hiszed magadat.


Végső soron embertársainkkal is ugyanilyenek vagyunk, hiszen genetikailag belénk van kódolva az önzőség. Tisztán 100%-osan jó lélek csak a mesékben meg a Bibliában van, amúgy egy nagy agymosás az egész.


A jónak bélyegzett emberek, csak általánosságban jók, és emberi mércével nem követnek el gyarlóságokat, illetve a társadalom és a környezet számára hasznosak.


Úgy általában véve tömeggyilkosok vagyunk mindannyian, születésünktől kezdve.

2019. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjuk még mindig nem értem, hogy ez mitől természettudományos kérdés.
2019. okt. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!