Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség a bajonett és...

Mi a különbség a bajonett és a rohamkés között? Miért volt szükség külön rohamkések gyártására?

Figyelt kérdés

2019. okt. 19. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Bajonett a Puskára szerelhető.
2019. okt. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

nos...


a bajonett nem magyar szó, csak átvettük. a francia baïonnette szóból származik, de csak később, eredetileg szuronynak magyarítottuk. :)


technikailag minden bajonett, amit a fegyver csövére rá lehet szerelni, amit te szuronynak neveznél az is.


a rohamkés egy olyan kés, amivel pl. az ellenséges lövészárokban lehet harcolni, egy meglehetősen szűk helyen, ahol bőven elképzelhető, hogy a puska+bajonett kombóval el sem férsz. az első világháború bajonettjei inkább rövid kardokra hasonlítottak, mint késre, de másodikat is sok hadsereg alig rövidebbekkel kezdte. Az amerikaiaké pl. 36 cm, a japánoké 40 cm hosszú volt.

2019. okt. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezeket eddig is tudtam. Miért nem lehetett a szuronyt késként használni? Puskára feltűzve úgysem volt alkalmas az árokharcra. Miert kellett külön rohamkést készíteni?
2019. okt. 20. 21:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szuronyt szúrásra alakították ki, bár volt éle, de jellemzően vékony, hosszú és hegyes volt. Csak késként használva a közelharcban hasznosabb volt egy vágásra alkalmasabb kés.
2019. okt. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Az lemaradt, hogy a szuronyt sokszor rendes markolat nélkül készítették, arra hogy a puska csövére fel lehessen illeszteni. A rohamkés markolatát pedig elsősorban fogáshoz alakították ki.
2019. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket eddig is tudta, minek ír bárki is bármit a kérdésre. Hiszen a kérdező mindent tud.
2019. okt. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom mi a szurony és mi a rohamkés, tudom hogy a szuronyt puskára tűzték. Tudom hogy mi a döfőszurony és a vágószurony között a különbség. Az I. világháborúban szinte mindenki vágószuronyt használt, talán csak az oroszok nem. Az I. világháborús vágószuronyoknak, mindnek, volt rendes markolata. Mégis gyártottak nagy tömegben rohamkéseket a közelharchoz. Miért? Miért más a használata mint egy kézbe fogott vágószuronynak? Mire használták? Nyilván volt valami oka, különben nem gyártották volna. Erre voltam kíváncsi hátha valaki tudja...
2019. okt. 27. 11:30
 8/9 mustafa33 ***** válasza:
100%
Már megírták. Mert a szurony hossza miat nem volt könnyen kezelhető "szoros" helyzetben. Az első világháborúban kezdték a szuronyokat letörve átt élezni rohamkésnek. Főleg a felderítőknek volt szükségük rövidebb, kezelhetőbb késre. A második VH-ben az ejtőernyősöknek is rövid éles késre volt szükségük. A háború után a szuronyok is rővidültek, a cseh SA 58-asok szuronyának a hossza kés volt, de keskeny pengéje inkább szurony, a szovjet AK szuronya inkább fegyverre tűzhető rohamkés volt.
2019. dec. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A bajonettet löfegyverre tervezték mig a roham kés kézi használatra volt.
2021. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!