Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A koncentrációs táborokban...

A koncentrációs táborokban mit csináltak a nők, amikor éppen mentruáltak?

Figyelt kérdés
Éppen olvasom a Sortalanságot, de az ilyen filmekben is meg ebben is mindig a férfiakról van szó. Tudom, hogy sok nőt rögtön megöltek, mert gyengének ítélték, főleg a várandósokat. De nem mindet. És amikor ők menstruáltak, azt hogy oldották meg? És tudtok olyan filmet avgy könyvet, ami a nőkről szól ilyen környezetben, és nem férfiakról?
2019. nov. 4. 16:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*menstruáltak


*vagy

2019. nov. 4. 16:07
 2/13 anonim ***** válasza:
Amit találtak főleg azzal oldották meg. Nem volt sok lehetőségük...
2019. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Sőt még olyanok is voltak, akik maszturbáltak
2019. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Valami rongydarabhoz lehet hogy hozzájutottak,vagy amit éppen találtak. Vagy csak simán nem tudtak vele foglalkozni. De mikor már súlyosan alultápláltak lettek, akkor úgyis megszűnt a vérzés.

Angolul tudsz?

[link]

(nem olvastam még el a cikket)

2019. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy sikerült, vagy éppen sehogy. Nem volt ott napi zuhanyzás, már ha volt egyáltalán. Néha talán egy-egy fertőtlenítés, ha szerencséjük volt, akkor vizes slaggal. Ha jó napjuk volt, akkor megkapták az aznap elpusztított társaik ruháit. Tömegével összezárva, magánszféra, higiénia és hasonlók az luxus lett volna. Olyan megaláztatást ma elképzelni sem tudunk.
2019. nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jó a fenti cikk, csak egy-két mondatot teszek ide:

"for many, menstruation was linked to the shame of bleeding in public and the discomfort of dealing with it."

"Livia Jackson, barely old enough to menstruate, felt repulsion at seeing blood flowing down the legs of another girl during roll call: ‘I would rather die than have blood flowing down my legs.’ Her reaction conveys a common attitude: although the lack of access to supplies to stem their menstrual flow was not their fault, many women still felt ashamed."

2019. nov. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2%
Azt tettèk amit a gulágban meg más gyűjtőkben , de minden találgatás sok dolog utólagos hazudozás . A "kiválasztott nép" megpróbáltatásai is azok mert pl Ószövetség Mózes Eszter stb könyvei Talmud héberek sémik öldöklése népírtás bosszúhadjárat idegen emberek gyerekek feláldozása ezek ünneplése mint a Hanuka .
2019. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezt gondoltam, 3-as, nem erre irányult a kérdés, és nem is "ki tud meglepőbbet mondani verseny".


Utolsó, rád nem voltma kíváncsi, a többieknek, akik a kérdésre válaszoltak, köszönöm, meg a linket is köszönöm. Utolsó előtti: ebből idéztél? Átfutva a cikket, nem találom benne.

2019. nov. 4. 20:21
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként én is gondotlam rá, hogy egy idő után egyszerűen elmúlt nekik, de ez azért kinél hamarabb, kinél később következik be, meg lehet, hogy valaki épp azon a héten menstruált, amikor elvitték.
2019. nov. 4. 20:22
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, a linkelt cikkből idéztem.
2019. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!