Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az rasszizmusnak számít ha...

Az rasszizmusnak számít ha valaki a saját nemzetét gyűlöli vagy van rá valami más szó?

Figyelt kérdés
A saját nemzetét úgy, mint ahogy a rassziszák más nemzeteket.

2019. nov. 22. 13:52
1 2
 1/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem nincs.

De ugyanúgy alaptalan általánosítás, mint a rasszizmus.

Jártam pár helyen a világon és hidd el, általában csak kívülről nézve szebb minden más nemzet.


Az tény, hogy volt, ahol jobban éreztem magam az emberek általános habitása miatt. Vannak kevésbé pesszimista, panaszkodó népek.

De a hülyéket a teremtő szép homogén módon szórta szét, abból jutott mindenhova elég.

2019. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Én sem tudom, hogy lenne rá jelző. Esetleg nemzetellenes?


"ahogy a rassziszák más nemzeteket"

Ha idegen nemzetről van szó, és nem rasszról, akkor az nem rasszizmus, hanem nacionalizmus.

2019. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Az ilyenekre, akik saját fajtájukat is utálják, azt szokták mondani: - a kivétel erősíti a szabályt.-
2019. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem rasszizmus,de nincs rá szó. Mondjuk már azon is lehetne vitatkozni, hogy ki mit ért nemzeten.
2019. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A nacionalizmusnak alapvetően nincs köze a rasszizmushoz.
2019. nov. 22. 20:05
 6/15 dellfil ***** válasza:
76%

"A nacionalizmusnak alapvetően nincs köze a rasszizmushoz."

Hm. Akkor használd az "antinacionalista" kifejezést. :)

Vagy inkább nézd meg ezt, és keres rá helyes kifejezést:


[link]


Sajnos... és itt egy jellemző mondatkezdés: Mi magyarok...


dellfil

2019. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Még nem találkoztam ezzel a kifejezéssel, hogy antinacionalista. Eddig azt hittem, csak én használom saját magamra. De hát nekem semmi bajom a magyarok genetikai jellegzetességeivel, persze azt nem szeretem, hogy a nacionalisták vannak többségben, de a szlovákiai, vagy romániai, vagy akár a francia nacionalistákat sem csípem. Idézett kifejezésnek tehát semmi köze a rasszizmushoz.
2019. nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én NEM arra gondoltam hogy valaki magyar és azt kívánja hogy bár ne lenne az, hanem ARRA, hogy még utálja is a többi magyart,mint egyes rasszisták a romákat. (nem rólam van szó, mielőtt valaki megpróbálna lebeszélni)
2019. nov. 22. 23:07
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem tudok jót, de idegenszívű valamennyire hasonlit rá ez a szó, meg ilyen ellenérzésű cucc:D:D További szép estét, és szép gyakorizást! :)
2019. nov. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
antinemzetiérzelmű lehetne pl?:) ( de ne legyen:))
2019. nov. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!