Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek létezik egyfajta...

Szerintetek létezik egyfajta értélválság napjainkban a nyugati világban?

Figyelt kérdés
2019. dec. 29. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem igen, sajnos mindent az alapján ítélnek meg, hogy mennyi profitot termel. És egy ilyen világban egy ápolónak, egy tűzoltónak, egy tanárnak vagy egy óvónőnek sajnos nagyon alacsony az "értéke", holott szerintem sokkal fontosabb a társadalmi szerepük, mint pl.: egy mérnöknek (mondom ezt mérnökként). Illetve sok esetben a társas kapcsolatok is alulértékelődnek.
2019. dec. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezt figyeltem meg.

Egy hatékonyabb világ felé (illetve már ilyenben élünk) haladunk ám egyben egy szomorúbb világ felé is.


Ha nem tudsz örülni az anyagi javaknak, karrierednek, pénznek, elektronikus kütyüknek akkor jó eséllyel boldogtalan leszel egy életen át.

2019. dec. 29. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Igen, én is érzek egy értékválságot, szó szerint így fogalmaztam meg hónapokkal ezelőtt. És pár napja pont emiatt tettem fel ezt a kérdésem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..


Itt szintén leírtam, hogy alapvetően külső erők kényszerítik majd a változást a kapitalizmus fenntarthatatlansága miatt, de szerintem az emberekben van egy belső nyomás is a kiábrándultság miatt. Ugye abban hittünk, hogy a tudomány és technika elhozza nekünk a hőn áhított jólétet és a boldogságot, de egyre inkább kezdünk rájönni, hogy rossz az irány. Az életszínvonalunk nőtt, de átléptünk egy olyan szintet, amikor már csak azt tudom idézni, hogy "az élet terhei sokkal kisebbek, mint amit a könnyítésével a vállunkra vettünk". A tudomány és technika meggyógyította a betegségeink nagy részét, a kemény fizikai munka nagy részét megoldotta helyettünk, ezért hálásak lehetünk neki. De átestünk a ló túloldalára és eltekintettünk attól, hogy milyen is az emberi természet, és ezért nem vagyunk boldogok a tárgyak tömkelegei között. Már csak egy ideig mehet így tovább.

2019. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 EagleHUN ***** válasza:

Igen határozottan értékválság van, és nem csak a a világban és nem csak az emberekkel kapcsolatban.


Tehát nem csak abban a tekintetben amit #1 (respect) is írt.

Ami valóban fontos azt nem becsüljük meg eléggé, illetve a pénz és hatalom oltárán már gyakorlatilag bármit be lehet áldozni!


Gondolok itt arra is hogy ivóvizet, ételelt, földeket nem becsüljük eléggé.

- Beszennyezzük, kidobjuk, kizsigereljük.


A szemetet sem mint nyersanyagot.

- Elégetjük, elássuk.


De a történelmi épített műemlékeket vagy a biológiai sokszínűséget.

- Simán lebontják a műemléket vagy kiirtanak egy fajt ha valakinek útban van, mert a "szent" magántulajdon és a "szent" magántőke épp ilyen érdekben van.


Nagyon sokrétű és szétterjedt ez az értékválság.

Nem tudni mi lesz a vége.

2019. dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 EagleHUN ***** válasza:
61%

A legborzalmasabbat és megrázóbbat kihagytam:

Saját gyerekeiket ütik verik, kiabálnak velük a flusztrált, túlhajszolt szülők, és persze szintén túlhajszolják.

Az utóbbi időben rengeteg olyan eset volt ahol tragédia történt és gyerekekkel kisbabákkal.

2019. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
62%
A lényeg az, hogy mi van a te világodban.
2020. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!