Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Annyi rossz van a világban,...

Annyi rossz van a világban, de a "rossz" mindig is jelen volt. Mondhatjuk ezért, hogy ez normális?

Figyelt kérdés
A gyűlölet, kegyetlenség mindig is volt. Arra gondoltam akkor ez normális az emberiség történetében, tehàt ennek egyszerűen csak így kell lennie.

2020. febr. 8. 20:03
 1/6 A kérdező kommentje:

A rossz alatt mindent értek, aminek nem örülünk..ja mindenki "jó" lenne, balesetek akkor is történnek..


Ha nem lenne civilzáció, akkor a ragadozó állatok miatt állandó veszélyben lennénk, tehát nem foghatjuk feltétlenül emberi hibákra..

2020. febr. 8. 20:08
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha*
2020. febr. 8. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

A jó vagy rossz egy emberi fogalom.


Egy olyan emberi fogalom, amit a limbikus rendszerünk és a jutalmazó dopaminerg rendszerünk alapján kreáltunk.


Pl a szex jó, az evés jó érzés.


A halál, a betegség rossz érzés.


Aztán vannak bonyolultabb dolgok. Pl az erőszak adott esetben össze van kapcsolva a reward rendszerünkkel. Több kutatás is bizonyítja, hogy egy gyengébbet megütni, dominánsan bántani jó érzés, dopamin felszabadulással jár mint az evés. Aztán bekapcsol a lelkiismeret, de ez is realtív.


...

Tehát ebből is látszik, hogy a jó és a rossz fogalma a mi neurotranszmitterünk evolúciós folyománya.


Az élő anyag születése, átalakulása és pusztulása a természet velejárója. Sem jó, sem rossz, mert nincs ilyen univerzális fogalom. Minden esetben kivétel nélkül ami valamely organizmusnak jó, a másiknak rossz. Ez ilyen játék.

2020. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen normális. Mint ahogy az is normális, hogy törekszünk afelé, amit jónak érzünk, jónak gondolunk.

Testi szinten a kellemetlenségek elkerülése felé, lelki szinten pedig a lelkiismeretfurdalás kiküszöbölése, illetve a belső mércénknek való megfelelés miatt.


A jó és rossz fogalma valamennyire relatív is. Van persze "közmegegyezés" abban, hogy mi számít rossznak (pl. éhezni, fuldokolni vagy éppen megalázottnak lenni sehol a világon nem jó érzés), és van, ami már szubjektív kategória (hol mi számít bűnnek).

2020. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Normális, mert megalkottuk ezt a két fogalmat, hogy jó és rossz. De egyensúlyban csak akkor lesznek, ha törekszünk a jóra. Ha a kérdés valami rezignált passzivitásra akar igazolást, akkor az rossz irány. Például a betegségek az élet velejárói, de attól még keresni kell a gyógymódokat.
2020. febr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már fentebb is írták a "jó" meg a "rossz" eléggé szubjektív emberi fogalmak, most az egy dolog hogy a társadalmak általában valamiféle konszenzusra jutnak az erkölcsöt illetoen. Például mondjuk "gyilkolni rossz" aztán háborúban, eroforrásokért, parancsra mindig is szabadott ölni a más néphez tartozókat. Az most egy dolog hogy vannak háborús bunosok de oket a gyoztesek bíróságai állítják elo, nem az Isten ítéli el, vagy menti fel oket.

Vagy ott van mondjuk a melegkérdés. Ez az ókori Görögországban elfogadott volt, a mai "fejlett" társadalmakban is, de az igazhitu muszlimok simán kivégeznek érte a mai napig. Ésígytovább, ésígytovább erkölcsi téren a vezetok (politikusok, papok, pénzemberek) határozzák meg hogy mi a helyes, és helytelen aztán befolyásuknál fogva ok az elsok akik negszegik a saját szabályaikat. (például a pedo papok esete...)

2020. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!