Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Elképzelhető hogy Isten mint...

Elképzelhető hogy Isten mint fogalom, a kollektív tudattalan metaforája?

Figyelt kérdés
És a kollektív tudattalan pedig egy sokkal mélyebb és összefügőbb kapcsolat a tudatok között mint azt eddig elképzeltük?
2020. febr. 20. 20:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
9%
Nem/nem.
2020. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Mi az a kollektív tudattalan?
2020. febr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Ősi ösztönök amik szimbólumok formájában tárolódnak minden ember tudatában.
2020. febr. 20. 21:01
 4/30 anonim ***** válasza:
13%

A kollektív tudattalan arról szól, hogy mi az, ami az agyunkban közös.

Az istenek meg másról szólnak, a keresztényeké különösen másról.

2020. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

Hogy mindenki értse, hogy miről van szó: Carl Jung pszichológiájában a kollektív tudattalan a tudattalannak az a része, ami kollektív, azaz minden emberben közös. Jung szerint a mítoszokban és vallásokban ennek a közös tudattalannak a projekciói öltenek alakot. Az ember pszichéje és a bibliai történetek / személyek / szimbólumok kapcsolatáról írt terjedelmes és bonyolult könyveket.


Egyébként szerintem igaza van. Ez a legjobb magyarázat arra, hogy a racionalitást mellőző dolgok miért is terjednek el és maradnak fenn. Mégpedig hogy a közös tudattalanunk projekcióit tartalmazza.

2020. febr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként az előző válaszomból lehet nem így tűnik, de maga Jung egyébként egyáltalán nem negatívan vagy lenézően tekintett a vallásra, csak azzal magyarázta, hogy a forrása nem Isten, hanem a közös tudattalanunknak a "bugyrai".
2020. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
És ezek a bugyrok még máig tisztázatlan körülmények között kapcsolódnak egymáshoz, mint egy méhraj vagy egy hangyaboly tagjai között?
2020. febr. 20. 21:31
 8/30 A kérdező kommentje:
esetében
2020. febr. 20. 21:32
 9/30 anonim ***** válasza:
33%

Az előző talán egy kicsit félrevezető volt.

A "közös" itt nem azt jelenti, hogy bármilyen módon kapcsolódna a kettő - csak azt, hogy igen hasonlóan működik.


Egy példa: ha veszel két Duracell elemet, az igen hasonló módon fogja mozgatni a Duracell nyuszit.

Hasonló erővel, ideig, stb.

De nem azért, mert megbeszélték egymással, hanem azért, mert hasonlóan viselkednek.

2020. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Pedig én pont úgy értem, hogy egymással kapcsolatban vannak csak a hétköznapi érzékelés általában nem vesz róla tudomást.

Stresszes, poszt traumás vagy akár drogok által keltett megváltozott tudatállapotokban viszont elég gyakoriak az ilyen észlelések.(megérzések,telepátia,szinkronjelenségek stb.)

Nagyon sok példát hallottam és tapasztaltam is már rá, amik jóval kívül esnek a véletlenszerűség határán.

2020. febr. 20. 21:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!