Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szabadok vagyunk igazából,...

Szabadok vagyunk igazából, szabadon válthatunk munkahelyet amikor nem vagyunk megelégedve valamivel vagy ez egész csak agymosás eredménye?

Figyelt kérdés

Például ha felmodasz egy munkahelyen mert bunkó a főnök, pszichopaták a kollégák és elmész egy másik helyre, az új helyen fel fogják hívni az előző alkalmazódat referencia szerzés miatt. Simán elmondhatnak rólad bármit, ha le akarnak járatni simán megtehetik, így munkahelyet váltani szinte lehetetlen, hacsak nem szolgáltál rá rendesen, vagy nem nyaltad ki a főnöknek, kollégáknak jól.

Ha az új munkahelyen agyon dolgoztatnak és el akarnál menni ugyanez a forgatókönyv. Egy idő után már túl gyanús lesz mindenkinek ha túl gyakran váltasz munkahelyet és ki leszel közösítve mindenhol, utcára kerülsz.


Max 1-2 munkahely az ideális egy életben ahhoz, hogy megőrizd jó hírneved. Ha túl sokszor váltasz mert nem tetszik valami akkor végig fog követni az életben, hogy túl gyakran váltottál.


Ezeket figyelembe véve, valóban szabadok vagyunk, vagy az alkalmazók rabszolgái vagyunk mert nincs választásunk, még ha azt is mondják, hogy van?


2020. febr. 24. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
96%

Jaj ne, már megint? :)

Egyébként nem jellemző, hogy telefonálgatnak a TB adatok alapján.

2020. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:
Volt már ez a kérdés? Bocsi nem láttam még.
2020. febr. 24. 10:40
 3/67 A kérdező kommentje:
Ha nem is telefonálhatnak de az önéletrajzodon rajta van, hogy félévente váltottál.
2020. febr. 24. 10:41
 4/67 anonim ***** válasza:
100%

Minek félévente váltani? Nincs ennyi ótvar munkahely.

Ha meg igen, akkor vagy veled van valami baj, vagy pedig szakmát kellene váltanod, mert abban nem boldogulsz, amit csinálsz - akár szakmailag, akár emberileg, akár a közeg miatt.


Ha pedig ennyire nem megy a munkahelyek világába való "betörés" (mint pl. nekem), akkor el kell gondolkoznod azon, hogy önfoglalkoztatóvá válj.

2020. febr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:

4


Tegyük fel azt, hogy valakinek úgy jön össze, hogy igenis váltania kell mert nem bírja ( legrosszabb forgatókönyv szerint alakulnak a dolgok és az összes munkahely maga a pokol). Akárhányszor válthat vagy ez a szám nagyon korlátozott?

Azt szeretném elsősorban megvizsgálni, hogy e tekintetben mekkora szabadsága van az embernek, negatív következmények nélkül milyen gyakran válthat?

2020. febr. 24. 10:49
 6/67 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szabadság kérdése, hanem ok-okozaté.


Az ilyen gyakori váltásoknak valamilyen oka van, mert erősen kilóg az átlagból.


Nyilván ilyenkor felvetődik - jogosan - a kérdés, hogy vajon nem a folyamatosan állást változtató illető-e az oka ennek a jelenségnek.

2020. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:

6


Felmerül a kérdés igaz.


De az én kérdésem, hogy negatív következmény nélkül milyen gyakran válthat, ha válthat egyáltalán?

2020. febr. 24. 10:54
 8/67 anonim ***** válasza:

Éééérdekes, a negyedik munkahelyemet taposom, lassan váltani szeretnék és vannak is ajánlataim, nem néznek furcsa szemmel rám.

Mondjuk nem is fél éveket töltöttem egy helyen. Legrövidebb idő 3 év volt.


Amúgy a referencia kérés meg előző munkáltató hívogatása amerikában jellemző, nálunk nem.


Ha fél év után minden munkahelyed vacak lesz, akkor vagy veled van a gáz, vagy pályát kellene váltanod, nem csak munkahelyet.

2020. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
Igaz,48 éves vagyok, de azt sem tudom, mennyi munkahelyem volt. De 20 biztos. Ki nem szárja le?! Ma már megint nem nehéz munkát találni. Amúgy most is váltani akarok.
2020. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:

Upsz, elfelejtettem megemlíteni, hogy külföldön dolgozom. Itt igenis szokás az előző munkaadóval felvenni a kapcsolatot.


Magyarországon e tekintetben tehát nagyobb szabadság van.

2020. febr. 24. 11:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!