Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy valódi kommunizmusban...

Egy valódi kommunizmusban lenne értelme megkülönböztetni a személyes névmásokat?

Figyelt kérdés

2020. márc. 3. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen, nem viccből használjuk őket most sem.
2020. márc. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
86%

Mire gondolsz?


Az én-te-ő- stb. verzióra vagy a más nyelvekben megszokott nemhez kötődőkre?


Az utóbbi egy ultraliberalizált világban tendálhat az általános semleges nem felé, de az előbbi sosem.

Akkora egyenlőség sosem lesz, hogy te én leszel és én is te. :D


Egy kollektív intelligencia esetén jogos lehet az "én" kiváltása mindenhol "mi" névmásra, bár még ott is lehet szükség alkalmi személyenkénti megkülönböztetésre.

2020. márc. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Naná! Még a feleségemet is kioktattam, hogy azért mert megházasodtunk, még nem lettünk egy test és egy lélek. Én változatlanul gatyát hordok, ő meg bugyit. Nincs mi házunk, mi gyerekünk, mi bugyink. Te bugyid van.
2020. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Nincs mi házunk"

Te házad, ha költeni kell rá, én házam váláskor.


"mi gyerekünk"

Én fiam, ha ötöst hoz, tied, ha felgyújtja a padlószőnyeget.


"mi bugyink"

Te bugyid, általában, kivéve, ha a kocsimban találtad és épp azt kérded, ez kié. Na akkor az enyém.

2020. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
40%

Ez a "valódi kommunizmus", már ne is haragudj, de egy nagyon bugyuta és értelmetlen kifejezés!


A kommunizmus sajnos nagyon is létezett, még akkor is, ha sokan tagadják, és sok embernek vették el mindenét!

Sokszor még az életét is!

2020. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

"A kommunizmus sajnos nagyon is létezett"


Hát, igen is meg nem is.

Persze, hogy létezett kommunizmusnak hívott államrendszer, sok is, ma is van. Nem sok helyen, Észak-Korea a legelrettentőbb példa.


De a kommunizmus, mint idealista világkép, államrend sosem valósult meg. A terv mindig, mindenhol gazdasági, politikai államcsődbe és diktatúrába fordult.


A valódi kommunizmusra csak hangyatársadalomként célprogramozott egyedek lennének képesek, nulla öntudattal, nulla önérdekkel.

Az ember meg nem ilyen.


Még egy nagyon magas szintű jóléti társadalom közelíthetné meg, ahol az emberek minden testi, anyagi vágya maximálisan kiszolgált.

De ott is erős állami kontrollra lenne szükség a hatalmi devianciák ellen. És ha az az erős kontrollt gyakorló államrend lesz hatalmi deviáns, megint ott vagyunk, ahol a part szakad.

2020. ápr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!