Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján határozták meg a rasszokat?

Figyelt kérdés
Illetve úgy hallottam, hogy kultúrális szempontokat is figyelembe vettek a rassz fogalmi meghatározásánál. Ez esetben mi a különbség a rassz és az etnikum között?

2020. márc. 16. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Wikipédiát olvastad már?
2020. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de pontosabb válaszokat szeretnék.
2020. márc. 17. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:
A rassz az ember típust jelenti biológiai értelembe ilyen pl a néger, fehér, mongolid. Kúltura alapján is lehet csoportosítani pl zsidó
2020. márc. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"úgy hallottam, hogy kultúrális szempontokat is figyelembe vettek a rassz fogalmi meghatározásánál"

Én nem hallottam. A wiki így fogalmaz:

"A nagyrassz a biológiai értelemben véve egységes emberi faj (Homo sapiens) egyetlen és egységes alfaja (H. s. sapiens) populációinak osztályozása örökletes, többnyire földrajzi meghatározottságú csoportokra. Elsősorban biológiai, illetve antropológiai fogalom. Ezen csoportok jellemzői összefüggéseket mutatnak a külső megjelenéssel, etnikai csoportokhoz tartozással és/vagy egy adott társadalomban a csoport szocio-gazdasági helyzetével kapcsolatban."

[link]

Tehát van átfedés, de maga a kategorizálás "elsősorban biológiai, illetve antropológiai" alapú.

( [link] )

2020. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!