Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok példákat írni a...

HKO123 kérdése:

Tudnátok példákat írni a filozófiái okságról?

Figyelt kérdés

Így online oktatáson keresztül nem jött át a logikája, viszont házira írni kellene pár példát, de a neten nem igazán tálaltam értető segítséget.

Előre is köszönöm a válaszolóknak!



2020. máj. 16. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Pedig nyilván van valamiféle tankönyved, amely ezt tárgyalja.


Az okság a valóságban előforduló jelenségek, folyamatok között fennálló összefüggés. Mégpedig úgy, hogy egy konkrét jelenség egy vagy több másik jelenségek következményeként jön létre. Ezen utóbbiak az okok, az előbbi pedig az okozat.

2020. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Balogh Vajk ***** válasza:
34%
Pèldának okáèrt, elgondolkodhatnál azon, hogy mièrt "nem jött át a logikája" s amíg ezt teszed, talán leírhatnád házifeladat formályában ami eszedbe jut, nem gondolod?
2020. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A tanárnő szerint nincs megfelelő tankönyv a piacon, úgyhogy nem használunk semmit, csak jegyzeteljük amit beszél.

Viszont, ez nehézkes, mivel nem magyar. Nehéz értelmezni amit mond.

Én csak nem értem minek van ez az oldal, ha nem válaszokat kap az ember, hanem kötözködnek vele..

2020. máj. 17. 00:16
 4/11 A kérdező kommentje:

Mondtam egy példát, hogy ha a lelökjük a vázát, az összetörik, és azt mondta, hogy nem jó, de nem adott útbaigazítást vagy segítő példát.

Ezért kérdeztem, nem azért mert lusta vagyok megcsinálni.

Csak nézek milyen emberek vannak.. már több alkalommal kapok itt ilyen kedves szurkálódásokat válaszul. Lehúzó milyen az emberek többsége.

2020. máj. 17. 00:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Semmi provokáló nem volt az írásomban. Szépen kérdezek. Nem kell így felkapni az iszapot a semmiért meg ítélkezni rögtön.
2020. máj. 17. 00:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez hátha segít. (angol, vagy ld. még: "Arisztotelész négy ok")

[link]

2020. máj. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Balogh Vajk ***** válasza:
34%

-Amíg kontroverzális az ok, adding kontroverzális az okozat.


Hajrá Magyarország, hajrá magyar ok!

2020. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. máj. 17. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdezte meg a tanárod, hogy mi okod lenne lelökni a vázát?

Itt sok a troll amúgy ezen ne lepődj meg, ha komolyabb válaszokat keresel próbálj meg célirányos oldalakat keresni, meg fórumokat, facebook csoportokat annyira nem ajánlom, ott is sok a troll, de talán ott is lesz aki segíthet.

2020. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kaptál választ kérdező, de ide olyanok is járnak, akik imádnak mindent lepontozni, főleg ha nem értik. Ezért aztán nem tudod eldönteni, melyik válasz jó, melyik nem.
2020. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!