Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Én miért én vagyok, miért nem...

Én miért én vagyok, miért nem valaki más?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 23:10
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
74%
Mert az "én" fogalma a te szempontodból téged jelent. Ha más jellem lennél, akkor is te lennél a saját éned.
2020. máj. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
53%

1-es nem erted a kerdest.

Nekem is ez eletem miszteriuma, hogy miért pont en lettem en.

Azaz hogy kerültem egyszer csak ebbe a testbe es miért pont ebbe?

2020. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
84%
Nem te kerültél pont abba a testbe, hanem a test vagy te, aki azt hiszed magadról, hogy a tested és a tudatod egymástól független dolog :)
2020. máj. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
73%

Nem te vagy, meg a tested, ez csak egy illúzió. Az idegrendszered (agyad) generálja az öntudatod és az éntudatod. Elválaszthatatlan vagy a tudatodtól, és elválaszthatatlan vagy a testedtől, a tudatod pedig elválaszthatatlan a testedtől. A három tulajdonképpen egy és ugyanaz.

Az egy nagyon jó kérdés, hogy mi történne akkor, ha az agyadat átültetnék egy másik testbe, azt vajon hogyan lenne képes az agyad, tudatod átvészelni. De ez még a jövő zenéje, ha a most látszólag már nem is olyan távoli jövőé.

2020. máj. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
76%

"mi történne akkor, ha az agyadat átültetnék egy másik testbe"

Lényegében semmi különös. Hasonló lenne, mintha az autódból átülnél egy másikba. Vagy, ha nagyon különbözik, akkor egy hajóba.

Egy idő után megszoknád, alkalmazkodnál hozzá, még akkor is, ha teljesen másféle lenne, másféle érzékszervekkel, mozgatással, hormonokkal.

2020. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
55%

"Nekem is ez eletem miszteriuma, hogy miért pont en lettem en."

Semmi misztérium nincs ebben. Részben örökölt, részben tanult tulajdonságok alapján minden embernek kialakul egy jelleme, egy önképe, dióhéjban ez az "én". Ha másféle ingerek hatására másféle jellemed lenne, akkor számodra az lenne az "én".

2020. máj. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
0%
Van egy olyan kvantum értelmezés, ami egybeesik az földönkívüliektől kapott vallási filozófiával, mely szerint te valójában én vagyok. Pontosabban Te is Én vagyok. Jelenleg ez áll a legközelebb a tudományos realitáshoz.
2020. máj. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
65%
Ajánlom kedves figyelmedbe a 2017es Maps of meaning c. előadást. Youtu.be-on elérhető. Sok választ kapsz ott erre az egyszerű kérdésre. Középfokú angol elég a megértéséhez.
2020. máj. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
79%

Valójában egy nagyon jó kérdés, csak talán a megfogalmazás furcsa. Az alap kérdés, hogy ki az az "én", hogyan lehet definiálni az én fogalmát általánosan. Ugyanis az én mindig relatív, attól függ, kit kérdezünk. A saját szempontunkból kitüntetett személyek vagyunk, mert a világot szétválasztjuk magunkra és másokra, és ebből következhet a kérdés, hogy miből származik ez a határvonal. De kívülről nézve nincs ilyen határvonal, csak a nézőpont adja meg.


Most hirtelen nem tudom, hogy az antropikus elv egyik megjelenési formája-e, de ez egy létező filozófiai probléma. Az egyén valóban kitüntetett helyzetben van, vagy esetleg ez logikailag kötelező, nem is lehet másként.

Mondjuk egy hajókatasztrófa után egyedüli szerencsésként menekülsz meg egy távoli szigeten. Valami miatt kivételes személy vagy emiatt? Vagy bárki menekül is meg, mind ezt gondolhatják? Tehát ha egy ember megmenekül, akkor annak kötelezően egy kivételes, valamilyen értelemben kitüntetett személynek kell lennie?

2020. máj. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
37%
Ezt mindenki megkérdezhetné.
2020. máj. 30. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!