Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a tudományos válasz arra,...

Mi a tudományos válasz arra, hogy miért született majdnem minden magyar király tavasszal vagy nyáron?

Figyelt kérdés
II. Ulászlótól (1490) kezdve mindössze három magyar király (II. Mátyás, III. Károly, I. Ferenc) volt, aki nem tavasszal vagy nyáron született. Szándékosan így időzítették?
2020. máj. 30. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a választ, csak pár gondolat:


Magyarul nyáron vagy ősszel fogantak. Talán világszinten ki lehetne valamit mutatni, mely hónapokban szexelnek többet az emberek. Meg aztán gondolj bele, régen nem volt olyan egyenletes a fűtés még a jobb helyeken sem, a tűznél meleg volt, a szoba másik felében 10 fok, alulról húzott a hideg, stb. Nem biztos, hogy télen annyira a szeretkezésen járt az emberek esze, gondolom, jobban be voltak öltözve. És talán a nők is igyekeztek a terhesség végső szakaszát nem a mínuszokra időzíteni.


Egyébként nem hiszem, hogy a királyoknál ez kimutatható lenne. Inkább arra gyanakszom, hogy azok nem születési dátumok, hanem keresztelési dátumok - ugyanis régen ezt jegyezték, az senkit nem érdekelt hogy a csecsemő két napos vagy két hónapos, onnantól van, hogy keresztelve van - szóval lehet, hogy a királyfik keresztelési ünnepségére nem télvíz idején került sor, hanem amikor nagyobb bulit lehetett csapni.

2020. máj. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is hasonlókra gondoltam. Nem tudom, hogy a dátumok mikre vonatkoznak, de szerintem igényesebb enciklopédiák feltüntetnék, ha nem a születési dátum lenne.
2020. máj. 31. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!