Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért tartják sokan a pszichol...

Miért tartják sokan a pszichológiát áltudománynak?

Figyelt kérdés

Annyi embertől hallottam már ezt, hogy az hülyeség, belemagyarázás stb.

Szerintem ez azért van, mert az ember egy baromi komplex élőlény, nagyon sok embernek nem tudnak segíteni a pszichológusok emiatt. Ennek mondjuk az is az oka, hogy sok a rossz pszichológus.

De ettől maga a tudomány nem lesz kamu.

Nektek mi a véleményetek?


2020. jún. 26. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Azért, mert az általuk kezelt betegségek nem testi betegségek, hanem csak a beteg tudatában léteznek, mint betegség. Vagyis igazándiból nincs mit gyógyítani. Ezerszer elmondják a betegnek, hogy a betegsége csak képzelt, ezt ismételgetik 2 évig jó pénzért, majd a beteg azt mondja: tényleg, meggyógyultam. A világ remekül elvolt évezredekig lelki betegségek nélkül, de most divat annak lenni. "Áh, annyira szorongok, hogy dolgozni sem tudok". Ühüm. Tényleg. De annyira nem, hogy ne lógjon a neten folyamatosan.
2020. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Áh, annyira szorongok, hogy dolgozni sem tudok".

Ezt mondjuk nem jó embernek írod, mert én is elég szorongó típus vagyok és kényszerbeteg. Már addig a szintig is eljutottam, hogy álmomból kelek fel zihálva és 200as pulzussal.

Egyébként eddig is léteztek lelki beteg, de most valóban megugrott a számuk a hülye természetellenes életmód miatt.

Persze igaz, hogy ez nem "csak" lelki eredetű, hiszen végülis az agyban van a gond, amit gyógyszerekkel kezelnek, na mindegy.

2020. jún. 26. 17:02
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akikről írsz illetve az első hozzászóló minden bizonnyal nem tanultak még pszichológiát. Tudományos bizonyítékok támasztják alá, hogy a mentális betegségek nem képzeltek és nem a beteg akaratától függőek (agyi kémiai és anatómiai elváltozások pl.). A pszichológia pedig nem áltudomány, mert csakúgy a többi természettudomány saját módszertannal rendelkezik és bizonyítékok (kísérletek) alapján születnek meg a következtetések. Nem "józan paraszti" tudomány hiszen józan ésszel honnan tudnánk hogy hogyan működik pl. az emlékezés és ennek pl. vettük már gyakorlati hasznát (bűnügyi szemtanú-tanulmányok).
2020. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyan ostobák, mint az elsö válaszoló, akinek ugyan fogalma sincs arról, amiröl szó van, de okoskodik!
2020. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként eddig is léteztek lelki beteg, de most valóban megugrott a számuk a hülye természetellenes életmód miatt."


Nem feltetlenul csak a termeszetellenes eletmod miatt. Jo resze eddig is letezett, csak regebben (akar csak 30 eve is) sok lelki betegseget meg nem ismertek fel, vagy nem ismertek el betegsegkent. Tehat eddig is voltak, csak az illeto aki szenvedett benne, nem minosult betegnek.

Kicsit olyasmi a helyzet, mint pl. Californiaban, miutan legalizaltak a marihuanat, hirtelen megugrott a nyilvantartott fogyasztok szama. No nem azert, mert most boldog-boldogtalan rakapott volna a fuvezesre (bar biztosan sok van ilyen is), hanem azert, mert amig illegalis volt, addig sokan letagadtak, hogy fogyasztanak. Nekik most mar nincs felnivalojuk, igy nyugodtan fel merik vallalni, ami hatalmas pluszkent jelenik meg a statisztikakban.

2020. jún. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

"Tudományos bizonyítékok támasztják alá, hogy a mentális betegségek nem képzeltek és nem a beteg akaratától függőek"

Valódi mentális betegséget nem a pszichológusok kezelnek, mivel betegséghez orvos kell, ők meg nem orvosok.

2020. jún. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

A pszichológusok is valódi mentális betegségeket kezelnek csak ők a viselkedés és beszélgetős terápia részét végzik a kezelésnek.

2020. jún. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#7

Hát én még nem láttam olyan skizofrént skinek felírták volna a gyógyszerei mellé azt is hogy menjen pszichológushoz viháncolni pedig pszichiátrián dolgozok már 22 éve.

2020. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
A skizofrénia épp egy olyan betegség amit gyógyszerrel kezelnek. A fóbiás betegeket elsősorban viselkedésterápiával kezelik illetve a beszélgetős terápiát szokták pl. depressziónál használni.
2020. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

A pszichológia tudomány, csak még fiatal, ezért nem minden területen kiforrott.

Azt, hogy valami tudomány-e, nem a fejlettsége határozza meg (fejlett=tudomány, fejletlen=áltudomány?), hanem a módszertana.

Például a sötét anyag kutatása is tudomány, holott eredménye idáig majdnem nulla, és a sötét anyagról alig tudunk valamit.

2020. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!