Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Régen az emberek tényleg...

Régen az emberek tényleg erőszakosabbak voltak, mint ma?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy a régi embereknek más fogalmaik voltak az erőszakról és az erkölcsről. Ez tényleg igaz, és ha igen, miben nyilvánult ez meg?

2020. júl. 31. 16:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Régebben kevésbé ítélték el az erőszakot, ezért többet engedtek meg maguknak az emberek.
2020. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Milyen régen és miben? Én például a hetvenes években k* sokat szenvedtem attól, hogy bármilyen alkalom volt, brigádgyűlés, esküvő, satöbbi, ott inni kellett volna. És a harmadik nem után már majdnem előkerült a bicska, de a szemekben már bizonyosan ott fénylett a penge, mikor mondta: az egészségemre egyet legalább... Udvarolni jártam vidékre, ott a rokon vén mámikák, akiket minden valószínűség szerint lapáttal vert a férjük évtizedeken át, is azt tudták mondani: hát milyen férfi az olyan, aki nem iszik? :D
2020. júl. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
#2 Akkor ezek szerint tényleg primitívebbek voltak.
2020. júl. 31. 19:06
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Hát azokat a körülményeket, azt a milliőt én sem tudtam volna józanul elviselni.
2020. aug. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
22%
Ti vagytok már primitívek... istenem... ha valaki olyan dolgot csinál ami nektek nem tetszik az már primitív? Vagy mi van? Ha falun valaki megkínál itallal az megtisztel, olyan mintha akármi mást adna, csak az italnak van a legnagyobb kultúrája. Az meg nyilván furcsa ha valaki ezt visszautasítja, mert kb arcon köpöd. Nem érti meg hogy miért nem fogadod el a kedvességet. Az meg hogy isznak és ez a vendégváró ital megszokott lett az nem primitív. (Gondolom nem leitatni akartak hanem megkínáltak 1-2 felessel). Hogy egy kicsit más témából hozzak példát: nálunk wc papír van, máshol meg bide. Nem hiszem hogy mi primitívebbek vagyunk azért mert papírt használunk...
2020. aug. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%
Primitív vagy, valóban. Nehogy ne legyen jogom egy népbutító, függőséget okozó szert visszautasítani. Kíváncsi vagyok, mit írnál ide, ha téged is rumos kenyérrel etettek volna, hogy ne ordíts a bölcsőben. :D Egyébként, érdekes módon, akartam írni az előzőben már, de látom, kár volt, hogy nem írtam, ez a mindenek felett alkohol hozzáállás attól csökkent jelentősen, mikor Gorbacsov elkezdte ostorozni, mi meg rögtön átvettük, és attól kezdve legalább nem volt büszkeség tárgya a mennyiség. :D
2020. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%
Népbutító és függőséget okozó mi? Ezt hívják alkoholizmusnak és a legtöbb ember tudja helyén kezelni. Nem feltétlen az a megoldás hogy nem iszunk semmit.
2020. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

De ha egyszer nem szereti a piát (pláne nem a tablettás bort)... Ha például cukorbeteg lennél, neked is meg kellene enned az összes süteményt, amivel kínálnak, mert "kedveskednek" és "bunkóság, ha nem fogadod el", és inkább belehalsz a cukorsokkba? Ugye, hogy nem...


Régen (értsd úgy, hogy a 19. században) nem volt ritka, hogy az emberek összeverekedtek, hogyha nézeteltérésük volt, a nemesség köreiben pedig párbajt rendeztek, azt is általában első vérig, és semmi jogi következménye nem volt. Manapság ha valakit felpofozol, akkor évekig járkálhatsz bíróságra könnyű testi sértés és önbíráskodás miatt. Persze ez a "primitívebb körökben" élő embereket nem szokta visszatartani.


Mai szemmel tekinthetjük úgy, hogy primitívebbek voltak ebből a szempontból, de miért tennénk?

2020. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
#8 Mert ez az igazság?
2020. aug. 1. 12:06
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Ez a te igazságod ami teljesen szubjektív. Ha őket kérdeznéd az a primitív ahogy mi élünk.
2020. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!