Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik néphez tartozhattak az...

Melyik néphez tartozhattak az igazi trójaik?

Figyelt kérdés

Azon a területen, ahol éltek, elvileg nem lehettek görögök és nem is imádták a görög isteneket.

A hettitákhoz tartoztak vagy azokkal voltak rokon nép?

Nem olyan régen hallottam egy olyan teóriát, hogy ha Szép Heléna létezett, akkor igazából azért szökött Trójába, mert az ott élő nép több jogot adott a nőknek, mint a görög.



2020. aug. 14. 11:06
 1/5 A kérdező kommentje:
*trójaiak
2020. aug. 14. 11:08
 2/5 anonim válasza:
100%
De, Kis-Ázsia nyugati partvidéke még Hellászhoz tartozott
2020. aug. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
74%

"elvileg nem lehettek görögök és nem is imádták a görög isteneket."

Hát ez azért ebben a formában nem állja meg a helyét, hiszen Zeusz fiától, Dardanosztól származtatták magukat.

Elvileg műkénéi görögök, akhájok lakták.

2020. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De csak az alapján, amit Homérosz írt, nem?


Wikin ezt találtam:

"Etymological analysis by linguists revealed that they were not native Greek names, suggesting that the Trojans were not Greek."


"Frank Starke of the University of Tübingen argued that the name of Priam, king of Troy at the time of the Trojan War, is related to the Luwian compound Priimuua, which means "exceptionally courageous". Starke adds: "The certainty is growing that Wilusa/Troy belonged to the greater Luwian-speaking community,"


Ez pedig elvileg egy hettitával rokon nyelv. Magyarul nem találtam emg "luwian".

2020. aug. 14. 13:48
 5/5 A kérdező kommentje:
*meg
2020. aug. 14. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!