Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az amerikaiak igazából tényleg...

Az amerikaiak igazából tényleg angolok (még ma is)?

Figyelt kérdés

Mivel az angolok vándoroltak be a kontinensre, és az ő leszármazottaik a mai amerikaiak ezáltal?

Ezek szerint nem létezik olyan, hogy 'amerikai' mert igazából angol?


Skóciában élek, és ma hallottam ezt a felvetést, hogy az amerikaiak egyenlők a skótokkal és az angolokkal, az ő leszármazottaik, mert ők települtek be oda annak idején.


Ezt persze én is tudtam, de azt hittem, hogy mára már keveredtek annyira a rasszok amerikában, meg a népek, hogy létrejött az 'amerikai' és már nem mondhatók angoloknak vagy skótoknak. Persze angolszász nép, de nem angolok vagy skótok, hanem amerikaiak. De ezek szerint nincs olyan, hogy amerikai, hanem tényleg angoloknak mondhatók?

Ti mit gondoltok?


Ne írjatok olyat, hogy itt ők tudják jobban, mert eléggé hülyék itt a környezetemben ezek :D, nem ritka ha hülyeséget beszélnek, de ez most engem is elgondolkodtatott.


2020. okt. 5. 20:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Amúgy eléggé különböző népnek tartom az amerikaiakat az angoloktól, meg Nagy-Britannia népeitől. Az amerikaiak között több a szép ember mint az angoloknál. Mégha vannak is itt "szépnek" mondhatók, a fejük annyira angolos (nem mindenképp rossz értelemben, de sokukon látszik, hogy angolok), míg az amerikaiakban nem látok angol vonásokat. Mint mondtam Angliában is vannak szépek, de nem az eseteim, az angolokban nem fog meg engem semmi, még a jó kinézetűekben sem. Míg több olyan amerikai színész is van (igen, plátói :D) akiért annyira odavagyok, és órákig képes vagyok a neten nézni őket. Tehát ezért sem hiszek benne, hogy még mindig angoloknak mondhatók, mert teljesen másoknak tűnnek külsőleg.

Bocsi, ha ez off volt. :D És nem túl jó érv, tudom.

2020. okt. 5. 20:29
 2/15 anonim válasza:
87%
angolok olaszok írek lengyelek voltak az első telepesek, holland telepesek is voltak az elején igazi olvasztótégely volt ahogy kialakult az egyesült államok.
2020. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

"Mivel az angolok vándoroltak be a kontinensre, és az ő leszármazottaik a mai amerikaiak ezáltal?"


Kezdjük ott, hogy angolok IS. Utána franciák, spanyolok, portugálok, hollandok, a sort lehetne folytatni. És akkor még nem beszéltünk az ott élő bennszülöttekről (indiánokról) és a behurcolt afrikaiakról, akikkel oda-visza keveredtek.

Szóval nem, baromságot mondanak...

2020. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3-as, köszi. Nem vagyok meglepve. :D Nem először mondanak hülyeséget.

Amúgy igen, én is tanultam róla még otthon, hogy nem csak angolok hanem hollandok, franciák, spanyolok...stb. is gyarmatosítottak észak-amerikában és Dél-Amerikában is, bár inkább Észak-Amerikáról beszélek. Csak mivel angolszász népnek mondjuk az amerikaiakat, ezért gondoltam, hogy mivel a legtöbb gyarmatosító angol lehetett, és ez számít. De akkor nem számít kik voltak többen.


Bocsi, csak összezavartak. Olyan büszkén állították, hogy "mi vándoroltunk be oda, szóval ők mi vagyunk (vagy fordítva), és mi ugyanaz a nép vagyunk 100%-ig, semmi eltérés nincs bennünk." :D


Persze itt kevesen tanulnak törit, és inkább a saját történelmüket tanulják, és minden világi dologban a saját részüket, gondolom emiatt gondolják így, mert esetleg azt hiszik, hogy csak ők voltak a gyarmatosítók.

2020. okt. 5. 20:42
 5/15 A kérdező kommentje:
3. az idézést amit írtál amúgy ők mondták így szó szerint. Bocsi, ha rosszul fogalmaztam.
2020. okt. 5. 20:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, és arra reagáltam. Ők úgy vannak vele -gondolom-, hogy 99,9%-ban angolok mentek ki, úgyhogy jóformán vértiszta angolok élnek Amerikában is, de már ott bukik a történet, hogy az angolok mellett egy rakat másik nép is gyarmatosított ott.
2020. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy mondás, hogy az amerikaiak és az angolok két nép, akiket a közös nyelv választ el egymástól.
2020. okt. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Csak mivel angolszász népnek mondjuk az amerikaiakat"

Az angolszász kultúra és vallás terjedt el leginkább, az államok egyesítői is kb. ebből a körből jöttek, ez vált egyfajta etalonná. De amúgy a déli és nyugati részekre pl. először spanyolok települtek be, akik később kellemesen keveredtek az újonnan jöttekkel (angolok, németek, írek, olaszok, stb...)

2020. okt. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%

Az ismerőseid nem mondtak hülyeséget, legalábbis nem teljesen. Az USA-ban a hatvanas évekig tiltott volt a "fajkeveredés", azaz a bevándorolt, főleg ír és angol nép keveset keveredett az őslakossággal illetve az Afrikából behozott népcsoporttal.


Ahol régóta keverednek már a különböző népek azok a közép és dél-amerikai országok, nyilván egy brazilra nem mondjuk, hogy ő Portugál.

2020. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%

Az ismerőseid hülyeséget mondtak.

Az amerikaiak indián népcsoportok és slussz.

A délamerikában élők zöme még ma is az.

Az USA-ban élők között minden nációt megtalálsz. Kezdve az európából származókkal és befejezve az ausztrál, vagy ázsiai származásúakkal.

Van ott kínai, vietnámi, laoszi, indiai, nepáli, orosz, török, zsidó, arab, kurd, perzsa, francia, spanyol, lengyel, holland, magyar és még vagy száz nemzet fia, lánya.

Angol, ír, skót?

Nyilván az is akad.

2020. okt. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!