Miért van Mo.-n Germanus Gyula annyira elfeledve? Hogyhogy nem tanulunk róla és nincs múzeum az életéről?

Figyelt kérdés
Korának egyik legnagyobb orientalista tudósa volt, egészen fantasztikus életutat járt be, az iszlám világ legnevesebb egyetemein tanított, komoly tudományos munkásságot hagyott hátra. Miért van, hogy mégis alig hallotta valaki itthon a nevét?
2020. nov. 28. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Egy csomó nagy embernek nincs múzeuma. Jelenleg annyira nehéz hazánk helyzete, hogy a múzeumokat is lassan az egyházaknak adják és akkor majd lesz egy csomó szent ember, akiről megemlékeznek. Nos Germanus Gyula áttért a muszlim vallásra, szerintem ebben az országban ennyi elég ahhoz, hogy minden más értékes tevékenységét elfeledjék:)


Megnézheted pl Szent-Györgyi Albertet, a végén neki is el kellett mennie, pedig ő nem csak világhírű tudós, hanem remek közember is volt. Ez egy ilyen ország, nem tűrik a szabad gondolkodást.

2020. nov. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Germanus Gyuláról is elmondható, hogy remek közember volt. A másik ilyen elfeledett szívfájdalmam Hamvas Béla. Nem értem, hogy hogy fordulhat az elő, hogy még csak a középiskolai irodalom tananyagban sincs benne. Meg kell tanulni helyette mindenféle baromságokat Balassi Bálint meg Csokonai költészetéről, amik teljesen idegenek és érthetetlenek a mai fiatalságnak, egy ilyen nagy gondolkodóról meg szó sem esik.
2020. nov. 29. 13:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Germanus a brit birodalomnak dolgozott többnyire, mert nekik volt ez érdekük. De emellett tanitott egyetemen és szaktekintélynek számitott egy csomó dologban.


Hamvas kicsit más tészta. Ő szerintem nem való általánosba de még középiskolába se nagyon. Őt el kell olvasni ha érdekel a magasabb rendű tudás

2020. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!