Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Honnan ered a magyarság török...

Honnan ered a magyarság török származástudata?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy török népekkel éltek együtt sok ideig meg átvették tőlük sok életmódbeli és harcászati szokást, de ha annyira odáig meg vissza voltak értük akkor miért tartották meg ezt a finnugor nyelvet? Vagy a magyar nemesség "Árpád népe" valójában török eredetű volt és a köznép beszélt magyar nyelven?
2020. dec. 11. 09:46
 1/8 A kérdező kommentje:

Nekem az is fura hogy a Julianus barát által felkeresett Magna Hungária területén jelenleg baskír (csuvas török nyelvű) népek élnek. Nem lehet hogy a magyar önelnevezés csak a baskír eltorzult formája? Ha jól tudom még magyar törzsek neveire emlékeztető helynevek is előfordulnak azon a területen pl. Jenő vagy Gyarmat, amik ráadásul török eredetűek. Meg a korabeli európai krónikákban egyöntetűen türköknek nevezik a magyarokat.

Az nyilvánvaló hogy Julianus barát a nemesek felmenőit kereste, nem pedig a köznépét. Nem lehet hogy a 13. század elején a nemesség még tudott valami török nyelvet, aztán a baskírokkal nem is magyarul beszélgetett Julianus? Egyébként a Hungária név is valószínűleg a bolgár-török népekre használt Onogur "tíz törzs" elnevezésből ered, a baskírok meg ugye a volgai bolgárok leszármazottainak mondják magukat. Nekem nagyon sok a véletlen egybeesés ebben a történetben.

2020. dec. 11. 09:52
 2/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"a korabeli európai krónikákban egyöntetűen türköknek nevezik a magyarokat."


Nem egyöntetűen, egyaránt nevezik őket szkítáknak, hunoknak meg türköknek is, még olyan is előfordul hogy egy mondaton belül kétféle elnevezést használnak.

2020. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

A magyarok valószínűleg keveredtek a török-türk népekkel is, szövetségben is voltunk velük, szavakat és szokásokat vettünk át, de nem belőlük szakadtunk ki, ha ez a kérdés.

A nyelvet pedig általában nehezen hagyja el egy nép. Például nagyon sok szót vettünk át más nyelvű népektől, akikkel kapcsolatban voltunk, de nyelvtani szabályt, toldalékokat vagy hangzókészletet szinte semmit.


Szerintem a magyaroknak nincs különösebb török származástudata. Ellentétben a törökökkel, akik viszont érdekes módon valamiért széles körben elfogadják és tényként kezelik, hogy mi rokon népen vagyunk, kb. mi is egy türk nép vagyunk a sok közül.

2020. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen jelenség. A magyarságnak mint olyannak, nincs homogén származástudata. Hogy néhányan mit gondolnak, az meg nem jelent semmit.

Továbbá az alatt a 800 év alatt, ami Julianus óta eltelt, nem voltak a népek a földhöz szegezve, jöttek mentek. És akkor még szót se ejtettünk arról a többszáz évről, ami a Magna Karta kora és Julianus kora közötti népmozgásokat illeti.

2020. dec. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%

3/4 anonim ***** válasza:

A magyarok valószínűleg keveredtek a török-türk népekkel is, szövetségben is voltunk velük, szavakat és szokásokat vettünk át, de nem belőlük szakadtunk ki, ha ez a kérdés.


A nyelvet pedig általában nehezen hagyja el egy nép. Például nagyon sok szót vettünk át más nyelvű népektől, akikkel kapcsolatban voltunk, de nyelvtani szabályt, toldalékokat vagy hangzókészletet szinte semmit.

-------


A magyar nyelv nem vett át sok szót, vagyis nem a nyelv, mert az Kirgen, emberek vettek át.


A magyar nyelv megmafadt germánnak, és indogermánnak.

2020. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

Úgy mint a fingugor, tehát művi.


Bíborbanszületett azt mondta a germagyarokra, hogy türkök, aztán ott vannak a törökök, akiknél van valami attilakultusz, aki meg nem türk volt.

2020. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
A török tudat az értelmetelnségiektől ered, mint a fingár, nem valós.
2020. dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hol hivjak a magyarokat turkoknek. En ilyet soha nem hallottam.
2020. dec. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!