Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A rovásírás mennyire áltudomány?

A rovásírás mennyire áltudomány?

Figyelt kérdés
Mindenhol hallok róla, de nem tudom eldönteni, hogy ez mennyire létező dolog. Tudom, hogy vannak ilyen írásos leletek, de tényleg ismerjük a rovásírást részletesen? Akik rovásírást tanulnak, azok tényleg valami hiteles, régi dolgot tanulnak, vagy ez is ilyen túlzó dolog, ami nem is úgy van? Láttam, hogy fent van a Wikipédián, de a Wikipédiát bizonyos témákban nem szerkesztik normálisan (egy időben a finnugor nyelvrokonságnál is olyan baromságok voltak rajta, hogy az ember a 10 ujját megnyalta). Egyszer egy könyvben láttam rovásírással leírva, hogy rock'n'roll. Még két aposztróf is volt benne. Ez így biztos baromság. Szóval mi az igazság?
jan. 3. 01:34
1 2
 11/13 LSandor3 válasza:

Egy kérdéssel felelnék: Mennyi időre van szükség,hogy egy önálló,idegen szavakat nem kölcsönző nyelv kialakuljon?

I. Sz.1000 október 9. Királyi parancs.Dokumentálva van,keresd,és tanuld.

jan. 5. 10:05
 12/13 LSandor3 válasza:
66%

A rovásírás egy ma is használható,egyszerű rendszerű,

írásmód.Minden hang egy betű.

1000.október. 9.én egy királyi parancs ugyan megpróbálta eltörölni,de élő írásmód maradt. Minden betűjét ismerjük,és egyre többen használjuk is ismét.

jan. 5. 10:21
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Minden hang egy betű."

Általában igen - de pl. van olyan jel, hogy "hegy".

jan. 5. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!