Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ajánlanátok olyan könyvet,...

Ajánlanátok olyan könyvet, ami igényesen bemutatja a sumer vallást és mitológiát?

Figyelt kérdés

Elsősorban történészetileg/régészetileg hiteles, átfogó könyveket keresek, melyek az eredeti kőtáblákra írtak alapján elemeznek. Keresgéltem, de valahogy nem találok olyat, amire azt mondhatnám, hogy "na ez igen, ez a téma klasszikusa"


(Amennyiben "fantasztikus" könyvet ajánlanál (Annunakik, Nibiru stb.), szívesen veszem, csak légyszíves tüntesd fel, hogy ilyen.)



2021. jan. 11. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Én csak ezt ismerem ami témába illik: Káldeától Ister-gamig I.: A sumir őstörténet

[link]

2021. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
1: Azért nem egy hiteles szerző...
2021. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2: Hát az tény, hogy itthon nem épp pozitív a megítélése. Amerikában viszont ő volt a 20. század egyik legnagyobb sumerológusa. Akkoriban még nem akarta annyira "összehozni" a sumereket a magyarokkal, csak az élete utolsó úgy 20 évében. Az azelőtti 40+ évi munkáját viszont nem szabad semmisnek tekinteni, csak kár hogy sok korai jegyzete nem maradt fent, nem publikálta őket. A linkelt könyv pedig mindenképp tartalmaz hasznos, valós ismereteket, csak egy kis szelektációra van szükség olvasás közben. De ez igaz nagyon sok műre (pl. iskolai történelemkönyvekben is vannak mára már megcáfolt elméletek).
2021. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a kérdés kifejezett szakértője, örülök, ha igazad van. Nem tudom, ma már társadalomtudományokban a doktori iskolai lét kezdetétől orrba-szájba publikálni kell addig, amíg utolsót nem sóhajtunk.
2021. jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

47. oldaltól: [link]


A [link] oldalon olvasható írás végén szereplő hivatkozások:

"Torrealba, Miguel. A sumér civilizáció eredete. Letöltve a redhistoria.com webhelyről

Egyetemes történelmem. A sumérok. A mihistoriauniversal.com webhelyről szerezték be

Bou, július. Sumér vallás. Az uned.es-től szerezték be

History.com szerkesztők. Sumer. Letöltve a history.com webhelyről

Mark, Joshua J. Sumerians. Letöltve az ancient.eu webhelyről

San José Állami Egyetem Közgazdaságtudományi Tanszék. Sumer. Letöltve az sjsu.edu fájlból

Az Encyclopaedia Britannica szerkesztői. Sumer. Letöltve a britannica.com webhelyről

Ősi civilizációk. Élet Sumerban. Letöltve az ushistory.org webhelyről"

2021. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!