Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Honnan ered a Plávits családné...

Honnan ered a Plávits családnév? Nem találtam semmi megbízhatóbb forrást az interneten, örülnék,ha valaki segítene!:)

Figyelt kérdés

2021. jan. 29. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha a neten nincs semmi forrás, mi is csak találgatni tudunk igazából...


Én arra tippelek, hogy szláv eredetű.

2021. jan. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Ha beírod a Google-fordítóba, akkor oroszként érzékeli, és jelentésnek azt adja ki, hogy "olvad".

Nem tudok oroszul, de hátha egy támpont lehet.

2021. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez délszláv névnek tűnik. Valamikor régen, mikor még volt Jugoszlávia a sportversenyeken úgy szurkoltak a jugók, hogy “Plávi, plávi, plávi!” Úgy tudom, ez azt jeleti “Kékek, kékek, kékek!” Ha tehát magyarosítani kéna Plávits családnevet, akkor at a Kéki lenne.
2021. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)
2021. jan. 31. 14:22
 5/5 anonim válasza:
Szerintem szláv (mindenképp délszláv) eredetű, és a 17-18 században magyarosíthatták
2021. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!