Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pontosan mikortól használják...

Pontosan mikortól használják a magyar nyelvben a görög eklézsia szó állítólagos magyar megfelelőjét: az EGYHÁZ szóformát? Ki használta ezt a magyar kifejezést először, beépítve azt a magyar nyelv szókincskészletébe? KIEMELTEN FONTOS KÉRDÉS!

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 04:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is az εκκλησία /ekliszīa/ görögül, tehát nincs benne /zs/. Egyébként arról hivatalos adatot nem találtam, hogy ki használta először az egyház szót, de itt az etimológiája:

[link]

2021. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fonetikusan, magyar kiejtéssel írtam a görög szót.

Ezt én is tudom, de ez nekem kevés... konkrét információk kellenek!

Egyházi vagy világi személytől származik a szó létrejötte? Egyházi vagy világi iratban szerepel először ez a szó? FONTOS!

2021. febr. 6. 12:11
 3/4 BringaManó ***** válasza:

ebben már nézted? az is kevés?

[link]

2021. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ebben még nem... de nem is elérhető a tartalom jelenleg.
2021. febr. 7. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!