Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi van ha valakit valóban...

Mi van ha valakit valóban tömeges zaklatás ér és bezárják paranoiáért?

Figyelt kérdés
2021. febr. 20. 00:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiátriai kényszergyógykezelést nem rendelnek el csak úgy habira, senkit sem "zárnak be".


A betegjogok közül az egyik legelső és legfontosabb a kezelésről való lemondás joga. Ez azt jelenti, hogy senkit sem részesíthetnek semmilyen kezelésben akarata ellenére. Ez alól csak a közvetlen veszélyhelyzet jelent kivételt. Értelemszerűen ide tartozik, ha a páciens eszméletlen vagy magatehetetlen, pl. újra kell éleszteni. Egészségügyi vészhelyzetet képez az is, ha valaki elmeállapota miatt ön- vagy közveszélyessé válik. Tehát öngyilkosságot próbál elkövetni vagy bántalmaz, veszélyeztet másokat.


Ilyen esetben bármelyik orvosnak joga van megállapítani a szükséghelyzetet, és a mentők vagy a rendőrség segítségét kérni a páciens megfékezéséhez. Az ön- és közveszélyesnek minősített beteget azonnal zárt osztályra szállítják. De ott csak legfeljebb 48 órán át lehet tartani. Ez idő alatt, ha bíróság nem rendeli el a kényszerkezelését, ki kell engedni. Ezt pedig a legritkább esetben hagyják jóvá. Tele lenne a pszichiátria őrjöngő drogosokkal, ha nem így lenne.


Az nem képez vészhelyzetet, ha valaki azt képzeli, üldözik. A paranoid skizofrénia azonban ölthet olyan mértéket, hogy a beteg képtelenné válik önmaga ellátására, vagy agresszívan próbál fellépni a szerinte őt üldöző, megfigyelő ellenséggel szemben.


Ha valakit tömeges zaklatás ér, természetesen fel lehet tételezni, hogy csupán hallucinál, de ezt szakszerű orvosi vizsgálat fogja követni, amelyen nagyon hamar kiderül, hogy valóban skizofrén-e vagy sem. Ilyenkor egy sor egyéb tényezőt vizsgálnak a koncentrációképességtől a reakcióidőn át az absztrakciós képességekig. Van egy sor speciális tesztmódszer is, amivel kifejezetten a skizofréniát lehet kimutatni. Ha ezek nem jeleznek patologikus eltérést, akkor semmi ok egészségügyi kényszerintézkedésre, vagy akármilyen kezelésre.

2021. febr. 20. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ahogy #1-es írta, akkor zárnak be paranoiára hivatkozva, ha ön- és/vagy közveszélyes vagy.


(Én még mindig nem értem a "mi van ha" kérdéseket. Mire vagy kíváncsi?)

2021. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2


Arra vagyok kíváncsi amit az 1-es írt.


Kérlek ne töröld a kérdést, főnök!

2021. febr. 20. 13:41
 4/15 anonim ***** válasza:
Tehát akkor a valódi kérdés: Bezárhatnak-e valakit paranoiás tünetekre hivatkozva, ha valóban tömeges zaklatás éri?
2021. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Privátban leírtam.
2021. febr. 20. 13:51
 6/15 A kérdező kommentje:

1


Köszi. Hasznos a válaszod.


De előfordulhat olyan eset is, hogy az ön-, illetve közveszélyesség pont a tömeges zaklatás következtében alakul ki és emiatt valakit a tömeges zaklatás következtében zárnak be és nem magától kialakuló elmebaja következtében?



Vannak arra irányuló kutatások, hogy a tömeges zaklatás milyen hatásokkal van az elmére, mennyire tudja az őrületbe kergetni az embert?


Nekem az a benyomásom elég könnyen elszalaszthatják a szakemberek a tünetek valódi okait.

2021. febr. 20. 13:55
 7/15 anonim ***** válasza:

Remélem sokat írtál, a priviket simán csak törlöm.

Amúgy nem értem, mi a gondod, egyszerűen nem értettem a kérdés lényegét. Ha választ kaptál, akkor örülök neki. Ennyi. (fp)


"az ön-, illetve közveszélyesség pont a tömeges zaklatás következtében alakul ki"

Igazából az orvosi diagnózison ez nem változtat. Ha a kóros állapot oka valaki vagy valakik büntethető tevékenysége, az rendőrségi ügy, az orvos abban nem tud eljárni. A kezelésben fontos információ lehet, de a valódiságát nem ő fogja igazolni.

2021. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7


Ejnye, azért elolvashatnád a priviket, nem halnál bele.


Nem írtam sokat, így nincs sok ok az örömre.


Ez a kérdés helyénvaló, ugyanis a csoportosan zaklatók célja pont az, hogy őrültnek állítsák be az embert.


Most kit néznek épelméjűnek aki olyasmiket állít, hogy csoportosan zaklatják, követik stb? Az ilyen embereket egytől egyik betegnek nézik.


Szóval innen a kérdés, hogy mi van ha teljesen félreértelmezi a környezet, az orvos, a rendőrség stb azt amit az illető állít? Félelmetes állapot nem?

2021. febr. 20. 15:11
 9/15 Wadmalac ***** válasza:

1. ha van TÖMEGES zaklatás, akkor annak kizárt, hogy ne legyen semmi bizonyítéka. Akkor bizonyítható, hogy nem paranoiáról van szó. Bizonyítottságig lehet éppen baj, rengeteg film alapul ilyen szitura.


2. ha a paranoia valós, akkor valós, akkor is, ha azt egy korábbi zaklatás váltotta ki. Ha az a zaklatás már nem áll fenn, akkor a következménye is kezelendő betegség. Ott van példának a poszt-traumás stressz szindróma.

2021. febr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9


Láttam videókat erről, a tömeges zaklatás úgy van megszervezve, hogy csak a célpont érzékelje és mindenki másnak természetesnek tűnjön a szituáció.


Például az illető az autópályán vezet és minden oldalról körülveszik autók amelyek végig kísérik és nem engedi meg neki, hogy kitérjen és megelőzze őket, vagy lemaradjon.


Vagy mindig megy valaki utánad az utcán, vagy mindig egy-egy ember belenéz az arcodba és gúnyosan mosolyog neked.


Vagy online is megszervezhető ma már hackerek által.


Nem hiszem olyan könnyen bizonyítható, hiszen pont az a lényege, hogy a célszemélyt lejárassák, az őrületbe kergessék és őrülnek állítsák be.

2021. febr. 22. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!