Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Plágiumnak számít-e, ha...

Plágiumnak számít-e, ha valaki a saját szakdolgozatát leadja egy másik egyetemen(pl.: társadalom tud. és bölcsészet tud.)?

Figyelt kérdés

Tehát, ha pl. én megírtam a saját szakdolgozatomat és utána egy másik egyetem másik karán/szakán leadom ua. szakdolgozatot, az elfogadható ?

Vagy leadom minimális változtatásokkal, az attól még plagizálás? Ha igen, hogyan eszközölhető? Mennyire lehet ua. a 2 szakdolgozat ha én vagyok a szerző? Saját magam copyzása minek számít???



2021. febr. 28. 11:16
1 2
 1/14 Mojjo ***** válasza:
100%
Plágiumnak értelemszerűen nem plágium. Ettől függetlenül aligha elfogadható, hiszen nem egy máshol még nem megjelent, eredeti mű, ahogy az egy szakdolgozattól elvárt lenne.
2021. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ne tedd, figyelik
2021. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Plágiumnak nem plágium, de ettől még nem elfogadható.
2021. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Ha lehivatkozod, akkor minden további nélkül beleteheted, azonban ez nem számít a jelenlegi szakdolgozat szempontjából saját szellemi terméknek, tehát olyan, mintha egy teljesen random ember munkásságát használtad volna fel.

Azt gondolom tudod, hogy bizonyos %-ának saját, de nem korábbi munkából kell származnia.

2021. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mojjo ***** válasza:
100%

@4:

"azonban ez nem számít a jelenlegi szakdolgozat szempontjából saját szellemi terméknek, tehát olyan, mintha egy teljesen random ember munkásságát használtad volna fel"


Igen és nem. A szakdolgozat eredetiségének követelménye ugyanúgy nem teljesül, mintha random ember munkáját használta volna fel, de a plágium tényállása nem fog megvalósulni, ellentétben azzal, ha random ember munkáját használja fel.

2021. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2%

Mojjo, legyél kedves az egész mondatot elolvasni, kérlek...


Úgy kezdtem, hogy HA LEHIVATKOZZA. Ha lehivatkozza, ígyse-úgyse számít plágiumnak.

2021. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Ha lehivatkozza, ígyse-úgyse számít plágiumnak"

Ha nem hivatkozza le, úgy sem, hisz saját írása az is.

2021. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mojjo ***** válasza:
@6: Jogos, ezt benéztem, elnézést.
2021. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

"bizonyos %-ának saját, de nem korábbi munkából kell származnia."


Én keresem ezt az egyetemi szakdolgozati szabályzatban, de nem találom. Konkrétan melyik előírásba ütközik a kérdező által felvázolt eset?

2021. febr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
88%
Ugyanaz tuti nem adható be, nekünk a szakdolgozatba bele kellett kötni egy nyilatkozatot a szakdolgozat szerzőség szabályainak betartásáról, amiben kijelented, hogy saját szellemi terméked, amit se műhelymunka kurzusra, se másik szakon szakdolgozatként nem adtál be.
2021. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!