Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A COVID járvány lényegében...

A COVID járvány lényegében egy generációs ellentétet robbantott ki a darwinizmus szellemében?

Figyelt kérdés

Ha megnézitek az egész internet abból áll, hogy "az egészségesek/fiatalok isszák meg a levét a korlátozásoknak"/"csak egy kamuvírus és egyáltalán nem veszélyes (arra aki egészséges)". Olyan kommenteket is olvastam már, hogy "hulljon a férgese". A covid-ellenes tüntetéseken szinte mindig fiatalok és egészséges felnőttek balhéznak és minden interjúban nyomják az "én egészségesen élek, az immunrendszerem megvéd" dumát ezzel dehumanizálva az immun és más genetikai alapú krónikus betegeket. Épp csak a Tajgetoszt nem említik. A koronavírus-adatokkal kapcsolatos kormánytájékoztatásban is érezhető a retorika. Ma meghalt x db idős, krónikus beteg (kiemelve mintha nem lenne kár értük). Eddig is tudtam, hogy mocskos és érzéketlen társadalomban élünk, de félelmetes, hogy a COVID mennyire látványosan felszínre hozta a társadalom valódi arcát. És a legdurvább, hogy erről senki nem beszél hanem vagy tűr vagy nem beszél róla.


Elérkeztünk a szociáldarwinizmus korába?



2021. márc. 7. 19:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom hol élsz, de jelenleg középkorúak és fiatalok vannak a kórházakban, nyilván a halálesetek is közülük kerülnek ki.

Az öregek közül meghaltak elegen, a mostani többség már vagy oltva van, vagy nem megy sehová, vigyáz magára, addig is, amíg sorra nem kerül a vakcinavárásban, amire hamarosan sor kerül.

Balhézni meg csak az idióták balhéznak, de ilyen mindig van, meg volt is, sok közülük meg szokott lepődni, hogy egyszer csak alulról szagolja az ibolyát, így volt ez a pestis, meg a himlőjárványok idején is, a spanyol náthára is jellemző volt, - mert mit nekünk egy kis nátha -, de nem lehet velük semmit sem csinálni, nem értenek a szóból. Az ilyenek akár az autópályára is kimennek sétálni, mert fejükbe veszik, hogy nem veszélyes dolog.

A kormánytájékoztató inkább megnyugtató akar lenni, mert a pániktól félnek, de szerintem is tökkelütött volt, aki kitalálta, egy tájékoztatás legyen korrekt, ne mismásoljanak, mondják meg feketén, fehéren mi a szitu, aztán a többit magyarázhatják, ahogy akarják, de az első az igazság, a valóság.

Egyébként eddig sem volt benne semmi megnyugtató, egy normális ember többnyire jobban aggódik a szüleiért, szeretteiért, mint saját magáért, így engem és a legtöbbünket inkább frusztrált, meg riasztott az eddigi sablonszöveg, mint megnyugtatott.

Az pedig, hogy valaki az erős immunrendszerében bízik, az csak a tudatlanságát jelzi, mert a vírusok éppen arról híresek, hogy képesek átverni az immunrendszert, így senki sem védett ellenük, ráadásul a halálozások oka a túlzott immunválasz is lehet.

2021. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Ez is benne van, de főleg a populista politikai kultúra szedi áldozatait, mivel nincs megbízható információ, a szakpolitikák ellentétben állnak a hatalom megtartására irányuló politikusegzisztenciák érdekével. Változtatni fog a helyzeten, ha az angliai vagy más mutáns erőteljesen tarolni fog a fiatalok között.

Itt elsősorban egy biológiai háború van az emberiség és a vírusok között. Egyelőre nem állunk nyerésre.

2021. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1: Te nem tudom milyen műsort nézel, de továbbra is a +60-asok közül kerülnek ki az áldozatok akik krónikus betegek: [link]


Egy 30-ast se látok közöttük, akinek akár enyhébb krónikus (magas vérnyomás, diabétesz) betegsége lenne. Hazánkban pedig továbbra is több millió egészséges 20-as/30-as/40-es ember él akiknek valóban semmi okuk nem lenne minimálisan se aggódni.

2021. márc. 7. 20:29
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, a volt feleségem orvos és én neki hiszek, azt mondta, hogy egyetlen 60+ sincs a kórházban, csak fiatalabbak.
2021. márc. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor hazudik ez az oldal? Merthogy azok fognak gyakrabban meghalni, akik nagyobb számban vannak kórházban.
2021. márc. 7. 20:43
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Most mit mondjak erre?

Régen volt egy olyan vicc, hogy a rádiónak ezért nincs keze, mert akkor nem csak hazudna, hanem lopna is, lehet, hogy nem sokat változott a világ.

Mit tudom én, milyen halálozások ezek, a legtöbbjéhez amint láttam, nemigen kell vírus sem. Lehet, hogy ezek is meghaltak szegények, de a kórházakban már nem öregek fekszenek a járványosztályon.

2021. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Az van, hogy a világ sok országában, köztük Magyarországon is a vírus egészségügyi hatásaival számol a politika, de a szociológiai, társadalmi és gazdasági hatásaival kevésbé, és ennek köszönhetőek az ilyen zúgolódások. Mert tényleg az idősebbekre veszélyesebb a vírus, és tényleg a fiatalabbakat korlátozzák a korlátozások.


Addig még akár rendben is van, hogy ne menj ki az utcára este 8 után, mert ennek nem sok következménye van. De munkahelyek szűnnek meg, az egész szociális élet ellehetetlenedik. Egy középiskolás ha komolyan veszi a dolgot, akkor november óta otthon ül.

2021. márc. 8. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Azt nem értitek, hogy a saját érdekében ül otthon mindenki, hogy véget érjen a pandémia.

Az a helyzet, amint azt már sejti mindenki, egy vírus nem marad olyan, amilyen, egészen biztosan változik és fele-fele eséllyel lesz szelídebb, vagy harapósabb, de mindig a keményebb változat terjed el, mert a gyengülő vírus kifut. Így aztán, mivel a világ nagy és mindenhol történnek mutációk, borítékolható, hogy ha nem sikerül megállítani a járványt, akkor csak egyre rosszabb lesz a helyzet.

A spanyol nátha tipikus eset, több éve jelen volt a fronton és egyre vadabb mutációi keletkeztek, a végén szörnyű gyilkos kór lett belőle, ami főleg a fiatal felnőttekre volt halálos - és ez minden esetben érvényes, mert mindig a legvadabb verzió terjed el.

Így azzal, ha mindenki betartja a járványügyi szabályokat, azzal elsősorban saját magának tesz jót, mert előbb, utóbb mindenkire sor kerül, ha a járvány nem szűnik meg.

Mindenki az oltásokban reménykedik, - én is - de mire olyan stádiumba juthatnánk, hogy számítana, addigra van esély rá, hogy olyan vírustörzs alakul ki, amire nem hatékony az oltás, ráadásul az már egy sokkal virulensebb és gyilkosabb mutáció lesz és kezdődik minden előlről.

A legbiztosabb védekezési mód a karantén.

2021. márc. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
8-as, de ha anyagi csődbe vittek téged az intézkedések (mert mondjuk rendezvényszervező vagy), akkor pont leszarod, hogy belehalhatsz-e a vírusba.
2021. márc. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%

Hihetetlen mennyire vak vagy!

Hát azt hiszed, hogy valaha is visszajön az a világ, ami volt?

Kizárt eset.

Akinek olyan szakmája volt, ami megszűnt a járvány miatt, az jobban teszi, ha sürgősen más munkát keres magának.

2021. márc. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!