Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A Rubikon történelmi újságba...

A Rubikon történelmi újságba külsösként is belehet küldeni saját cikker/témát ? vagy csak az ottani írok publikálhatnak?

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek a folyóiratok elég belterjesek és komoly szakmai elvárásaik vannak. Tehát ha küldesz anyagot, annak tényleg szakmailag jónak kell lennie. De e-mailen nyugodtan rákérdezhetsz, szerintem válaszolni fognak. Egyetemi csoporttársamnak (töri szak) 3-ad éves korában jelent meg benne egy rövid írása. Igaz, az sem tegnap volt.
2021. márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szaldolgozatból lenne egy részlet.:) köszönöm a válaszod:)
2021. márc. 8. 20:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet, de egyrészt nem tartalmazhat olyan részleteket, amelyek légből kapottak, vagyis amennyire lehet, történelemhűnek kell lennie. Ez nem könnyű, mert a helyhiány miatt szelektálni kell, hiszen az összefüggések sokszor rendkívül bonyolultak, így igazat írva is lehet ferdíteni, mert szelektálni kell az okokat, okozatokat és az eseményeket illetően és nem könnyű a valóban legfontosabb jellegzetes összefüggéseket felvázolni, a megfelelő hangsúlyozást alkalmazni.

Másrészt természetesen egy színvonalat kell produkálni az írás minőségében, a fogalmazásban, a nyelvi fordulatokban.

Én történészként adtam le cikkeket, kettő megjelent, de egy tucatot visszadobtak. Igaz, a túlnyomó részét helyhiány miatt, de utólag belátom, hogy különösen eleinte valóban nem a fő mederben zajló eseményeket írtam le néhol, ami összességében biztosíthatta volna a korhűséget, természetesen azért, hogy érdekesebb legyen az írás.

Lehet ugyan ilyeneket is megemlíteni, de arról gondoskodni kell, hogy ne tolódjon el a kor jellegzetes képe olyan irányba ez által, ami nem volt rá jellemző.

2021. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!